Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Wiadomości - Kraj

Treść

Dr Z. Barciński o reformie MEN na 2026 rok: Jest po prostu szkodliwa dla uczniów, bo uderza w ich prawidłowy rozwój. Jest szkodliwa dla nauczycieli i łamie prawa rodziców

Reforma 2026 jest po prostu szkodliwa dla uczniów. Uderza w ich prawidłowy rozwój. Uderza także w nauczycieli, bo stawia przed nimi nierealne zadania. Łamie też prawa rodziców, bo państwo za pośrednictwem szkoły chce przejąć rolę pierwszego wychowawcy dzieci. To są powody, dla których manifestujemy, wyrażamy swoją niezgodę, wyrażamy sprzeciw i zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w jutrzejszej manifestacji – powiedział dr Zbigniew Barciński, prezes Stowarzyszenia Pedagogów NATAN w sobotniej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Prof. H. Wnorowski: Wszystkie gremia podkreślają, że rosnące zadłużenie to największe zagrożenie dla polskiej gospodarki

To już jest pewne, że konstytucyjny próg zadłużenia zostanie przekroczony. Jest tylko kwestią czasu, kiedy to się stanie. Wszystkie gremia podkreślają, że jest to największe zagrożenie dla polskiej gospodarki. Instytucje międzynarodowe, także agencje ratingowe, już w komentarzach zwracają uwagę na to zagrożenie. Jest to sytuacja niezwykle niebezpieczna, będzie w coraz większym stopniu dotyczyła polskiej gospodarki – podkreślał w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja prof. Henryk Wnorowski, ekonomista, członek Rady Polityki Pieniężnej.

Dokąd zmierza Polska, dokąd zmierza Zachód? P. Lisiecki: Polityczna poprawność posunięta do absurdu powoduje ofiary

Relacje polsko-ukraińskie, przyszłość współpracy środowisk prawicowych przed wyborami samorządowymi w Krakowie oraz głośna sprawa śmierci Polaka w Wielkiej Brytanii – to główne tematy rozmowy z Pawłem Lisieckim w programie „Polski Punkt Widzenia” na antenie TV Trwam. Radny sejmiku województwa mazowieckiego krytycznie wypowiadał się wobec władz w Kijowie, wskazywał na konieczność politycznej współpracy po prawej stronie sceny politycznej oraz alarmował o skutkach poprawności politycznej na Zachodzie.

Pos. M. Woś o sądzeniu polskiego żołnierza za obronę granicy polsko-białoruskiej: To oznacza totalną kompromitację państwa polskiego. To jest obniżanie autorytetu, obniżanie morali i obniżanie naszego bezpieczeństwa

Jeżeli mamy możliwość nie oskarżania żołnierza, wypuszczenia go, oczyszczenia go z zarzutów już na etapie prokuratorskim, a mimo to jest upór władzy politycznej, żeby postawić go przed sądem, a sąd mówi, że nie ma żadnych znamion czynu zabronionego, że samo orzeczenie, słuszne orzeczenie, ale to, że musiało dojść do procesu sądowego, to oznacza totalną kompromitację państwa polskiego. To jest obniżanie autorytetu, obniżanie morali i obniżanie naszego bezpieczeństwa – podkreślił poseł Michał Woś z Prawa i Sprawiedliwości, b. wiceminister sprawiedliwości, na antenie TV Trwam w programie „Polski Punkt Widzenia”, odnosząc się do sprawy polskiego żołnierza oskarżonego o oddanie 12 strzałów do grupy migrantów, która nielegalnie przekraczała granicę Polski z Białorusią.