Wiadomości
Treść
Prof. M. Ryba o proponowanych zmianach w edukacji: Idziemy w kierunku rewolucji, chaosu i to nas bardzo martwi
Komu przeszkadza wychowanie patriotyczne i uczenie najnowszej historii? Możemy się tylko domyśleć. Przeszkadza to postkomunistom, którzy mają się czego wstydzić, jeśli chodzi o okres PRL-u. Przeszkadza to też rewolucjonistom, którzy nie chcą uczyć Polaków historii, czyli pewnej mądrości, zwłaszcza jeśli mówimy o najnowszych dziejach – powiedział prof. Mieczysław Ryba w felietonie „Myśląc Ojczyzna” na antenie TV Trwam.
Szansa na wzmocnienie siły konserwatywnej w Parlamencie Europejskim
Dominik Tarczyński, europoseł Prawa i Sprawiedliwości, mówił, że jest szansa na wzmocnienie siły konserwatywnej w Parlamencie Europejskim po czerwcowych wyborach. Tym samym – jak zauważał – możliwe będzie powstrzymanie szaleństwa lewackiej polityki dotyczącej m.in. Europejskiego Zielonego Ładu, zabijania nienarodzonych dzieci, nielegalnej migracji czy projektu zmiany traktatów.
Ostatnie dni na zgłoszenie do „Małego ZUS plus”
31 stycznia mija termin na zgłoszenie do programu „Mały ZUS plus”. To szansa między innymi na niższe składki na ubezpieczenia społeczne dla najmniejszych przedsiębiorców. Jednak nie wszyscy mogą skorzystać z ulgi, stąd apel przedsiębiorców do Donalda Tuska.
Prof. Z. Krysiak: Myślenie niektórych osób funkcjonujących w biznesie czy polityce w Niemczech wróciło do późnego feudalizmu
Interesem Niemców powinno być zwiększanie potencjału gospodarczego całego regionu.
Niepewna przyszłość polskich lasów
Minister klimatu i środowiska domagała się od Lasów Państwowych zaniechania lub ograniczenia wycinki drzew. Gdy leśnicy przedstawili informację o zagrożeniu dla już podpisanych umów, minister Paulina Hennig-Kloska zmieniła swoją decyzję. Sytuacja ta rodzi jednak pytania o to, jaka przyszłość czeka polskie lasy.