Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Film „Sound of Freedom” o handlu dziećmi w Muzeum „Pamięć i Tożsamość” w Toruniu

Treść

Film blokowany przez pięć lat przez mainstreamowych dystrybutorów już 10 lutego 2024 roku o godz. 19.00 będzie można obejrzeć w Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II w Toruniu. „Sound of Freedom” (Dźwięk Wolności) w reż. Alejandra Monteverde to ekranizacja prawdziwej historii Tima Ballarda, byłego agenta rządowego USA, który zrezygnował z pracy, aby poświęcić życie ratowaniu dzieci przed niewolnictwem. Na wydarzenie obowiązują wcześniejsze zapisy. Cena 15 złotych.

Na sobotę, 10 lutego 2024 roku, zaplanowano pokaz filmu „Sound of Freedom” (Dźwięk Wolności) w Toruniu. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19.00 w Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II przy ul. Droga Starotoruńska. Zapisy można dokonywać drogą mailową pod adresem: bilety@muzeumpit.pl albo pod numerem telefonu 536 682 980.

„Sound of Freedom” (Dźwięk Wolności) w reż. Alejandra Monteverde powstał w 2018 roku, ale przeleżał w filmowej zamrażarce przez pięć lat. 20th Century Fox, po przejęciu przez Disneya, postanowił odwołać premierę. Dzięki publicznej zbiórce i mobilizacji dziesiątek tysięcy widzów trafił z początkiem lipca 2023 roku do amerykańskich kin. Ostatecznie dystrybutorem zostało Angel Studios.

– Choć film powstał już pięć lat temu, dopiero teraz trafił na ekrany, pokonując po drodze liczne przeszkody. Osoby, których nazwiska widzicie na ekranie, nie ugięły się i dopilnowały, byście mogli obejrzeć ten obraz. Dlatego macie teraz szansę ponieść tę historię dalej. Nie mamy wielkich funduszy na promocję filmu, ale mamy was. To wam przekazujemy pałeczkę – zaznacza główny bohater filmu Jim Caviezel, znany odbiorcom z roli Chrystusa w „Pasji” Mela Gibsona.

Film jest prawdziwą historią Tima Ballarda, który pracował w Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA), a następnie w Departamencie Bezpieczeństwa Wewnętrznego Stanów Zjednoczonych. W trakcie swojej kariery brał udział w licznych misjach ratujących ofiary handlu ludźmi m.in. w Kolumbii. Biurokratyczne rządowe ograniczenia skłoniły go w 2013 r. do założenia własnej organizacji – Operation Underground Railroad – zwalczającej ten proceder.

Ekranizacja – jak opisują twórcy – rzuca światło nawet w najciemniejsze miejsca. Agent federalny po uratowaniu 8-letniego Miguela z rąk handlarzy dziećmi, wyrusza na niebezpieczną misję ocalenia jego siostry Rocio, która nadal przebywa w niewoli. Narażając życie, udaje się w głąb kolumbijskiej dżungli, by uratować dziewczynkę od śmierci.

„Sound of Freedom” odniósł ogromny sukces w USA pokonując w rankingach wysokobudżetowe kontynuacje „Indiany Jones” czy „Mission: Impossible”. Już w pierwszym dniu emisji w kinach zwrócił się koszt całej produkcji.

Film zalecany jest dla widzów od 15. roku życia. Trwa 2 godz. 15 min.

W naszym Sanktuarium również uroczyste wprowadzenie relikwii św. Józefiny Bakhity, patronki osób zniewolonych, 4 lutego w niedzielę o godz. 12.00.

8 lutego, w liturgiczne wspomnienie św. Józefiny Bakhity, w Kościele katolickim obchodzimy X Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji Przeciwko Handlowi Ludźmi.

radiomaryja.pl/angel.com

źródło: radiomaryja.pl, 16 stycznia 2024

Autor: dj

Tagi: Film projekcja promocja