Przejdź do treści
Polska od gór do morza
Polska południowa
Polska południowa od zachodu do wschodu
Polska północna
Przejdź do stopki

Wiadomości

Treść

A. Macierewicz o opozycji: Boją się, że nie będą mogli już działać na rzecz sojuszu rosyjsko-niemieckiego

Boją się ujawnienia agenturalności, boją się, że nie będą mogli już działać na rzecz sojuszu rosyjsko-niemieckiego. W tym sensie kontynuują oni działalność tych, którzy obalili rząd Jana Olszewskiego. Tak jak tamtym się nie udało osiągnąć zwycięstwa, tak i tym się nie uda osiągnąć zwycięstwa – mówił Antoni Macierewicz, poseł PiS, marszałek senior Sejmu, były minister obrony narodowej, komentując w sobotnich „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja dążenia opozycji do obalenia rządu.

Min. P. Czarnek: Jako szef polskiego MEiN nie będę finansował żadnych badań, które będą miały na celu szkalowanie dobrego imienia Polaków

Badania mają służyć prawdzie historycznej, jeśli mówimy o historii (…) i mają również służyć państwu polskiemu, bo przecież są to polskie instytucje. Jako polski minister edukacji i nauki nie będę finansował żadnych badań, które będą miały na celu szkalowanie dobrego imienia Polaków, a to ma na celu działalność pani Engelking – mówił w sobotnim programie „Polski punkt widzenia” w TV Trwam prof. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.