Zwycięstwo Realu na jubileusz Mourinho

Real Madryt pokonał lokalnego rywala - Rayo Vallecano 2:0 w meczu kończącym 24. kolejkę piłkarskiej ekstraklasy Hiszpanii. "Królewskich" po raz setny w lidze prowadził Portugalczyk José Mourinho i mógł się cieszyć z 76. zwycięstwa.

Mourinho został szóstym trenerem w historii Realu, który osiągnął tę granicę w La Liga. Lepszym wynikiem mogą pochwalić się Jugosłowianin Miljan Miljanic (103), Luis Molowny (122), były selekcjoner reprezentacji Polski Holender Leo Beenhakker (139), a także szkoleniowiec mistrzów świata i Europy Vicente Del Bosque (153).

Niedoścignionym rekordzistą jest jednak Miguel Munoz, który w latach 1960-1974 zasiadł na ławce trenerskiej aż 424 razy, zdobywając m.in. dziewięć tytułów mistrza kraju.

"The Special One", który niedawno obchodził 50. urodziny, odniósł w dotychczasowych potyczkach ligowych 76 zwycięstw, a przegrał tylko 11 spotkań. 13 meczów kończyło się remisem. Jego piłkarze zdobyli w nich 285 bramek, a stracili 87.

Wczoraj zanosiło się, że bilans bramkowy Real znacznie sobie poprawi. Po 12 minutach i trafieniach 20-letniego Alvaro Moraty oraz Sergio Ramos gospodarze prowadzili już 2:0. Pięć minut później zdobywca drugiego gola otrzymał żółtą kartkę za faul, a po kolejnym kilkudziesięciu sekundach zatrzymał piłkę ręką i sędzia usunął go z boiska.

Przeciwnik z przedmieść stolicy zaatakował wtedy odważniej, stworzył kilka dogodnych okazji, ale "Królewscy" wyszli z opresji obronną ręką i odnieśli 15. zwycięstwo w sezonie.

Wygrana nie poprawiła jednak ich sytuacji w tabeli. Do drugiego Atletico Madryt wciąż tracą cztery punkty, a do prowadzącej Barcelony - 16.