Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Zaufaj Chrystusowi. To najlepszy Gwarant pokoju i radości życia

Treść

Twoją troską niech będzie radość życia i stawanie w prawdzie przed sobą i Bogiem. To oznacza bycie bogatym przed Bogiem. Czasem trzeba w pokorze wytrwać, a nie droczyć się o swoją rację. To jest wartość.

XVIII Niedziela Zwykła
Koh 1,2; 2,21–23; Kol 3,1–5.9–11; Łk 12,13–21

Głupcze, jeszcze tej nocy zażądają twojej duszy od ciebie; komu więc przypadnie to, coś przygotował? (Łk 12,20) – to słowa Jezusa dla gromadzących ziemskie bogactwa. Cóż, bogactwo jest nam dane do dyspozycji. Trzeba nie lada mądrości i przebiegłości, by pomnażać to, które zostało nam dane do użytku. Ale nie ono jest tu przeszkodą, o której Jezus dziś mówi. Nie dobra tej ziemi utrudniają nam rozwój duchowy, ale przywiązanie do nich, pokładanie w nich nadziei, jest pokusą prowadzącą na manowce. Co znaczy, być bogatym przed Bogiem?

Przestań pokładać nadzieję w pieniądzach. Za nie nie kupisz ani prawdziwej przyjaźni, ani miłości, ani mądrości. Za pieniądze nie uzyskasz szczerości, wierności, radości życia. Mówienie prawdy, wierność, radość życia pojawią się, gdy zostawisz myśl, która każe ci ufać dobrom tej ziemi. Ten skarb, o którym Jezus dziś mówi, jest wyżej niż to przyziemne myślenie. Dążcie do tego, co w górze, nie do tego, co na ziemi (Kol 3,2) – potwierdza św. Paweł. To wszystko marność wobec wartości, które Bóg nam proponuje. Zostaw przyziemne sprawy na ich poziomie i wznieś się ponad te ograniczenia. Czyli zaufaj Chrystusowi, potwierdź, że ma rację, kiedy mówi: Komu przypadnie to, coś przygotował?.

Twoją troską niech będzie radość życia i stawanie w prawdzie przed sobą i Bogiem. To oznacza bycie bogatym przed Bogiem. Czasem trzeba w pokorze wytrwać, a nie droczyć się o swoją rację. To jest wartość.

Chcesz spać spokojnie w nocy i bez niepokoju wypoczywać na urlopie? To zaufaj Chrystusowi. To najlepszy Gwarant pokoju i radości życia.

Fragment książki Słuchaj… Refleksje liturgiczne

Jan Paweł Konobrodzki OSB (1960 – 2016) – pochodził z Wołomina. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk Ojca Św. Jana Pawła II w Lublinie w roku 1987. Pracował w parafii tynieckiej jako wikary, następnie w wydawnictwie Tyniec. Przez wiele lat opiekował się starszymi i chorymi współbraćmi w klasztorze. Ukończył Podyplomowe Studium Retoryki na UJ/PAT. Autor publikacji: Słuchaj… Refleksje liturgicznePustynne szlaki. Wyjście w nieznanePustynne szlaki. Serce pustyni.

 

Żródło: cspb.pl, 30

Autor: mj