Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Zamieszki w Nepalu

Treść

Tysiące nepalskich demonstrantów ponownie wyległo wczoraj na ulice tamtejszych miast, protestując przeciwko ograniczeniom swobód demokratycznych. W wielu miejscach doszło do starć z policją, która brutalnie starała się rozpędzić zgromadzonych.
Kilkanaście osób zostało rannych. W niedzielę nepalska opozycja ogłosiła "bezterminowe" kontynuowanie strajku generalnego i protestów przeciwko rządom króla Gyanendry. W Banepie siły bezpieczeństwa użyły w niedzielę broni palnej wobec demonstrantów, zabijając co najmniej jedną osobę. W innych miastach zginęło dwoje ludzi. Dławienie protestów rząd uzasadnił oskarżeniami, że wśród demonstrujących są maoistowscy rebelianci. Działania władz zostały potępione przez Stany Zjednoczone, Japonię, Unię Europejską oraz sąsiednie Indie.
PS, PAP

"Nasz Dziennik" 2006-04-11

Autor: ab