Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Wywiady ze świętymi

Treść

Jak dostać się do nieba? Takie pytanie zadaje sobie wielu. Kto bowiem nie chciałby zamieszkać w Domu Ojca. Wydaje się, że nie ma jednej odpowiedzi na to trudne pytanie, ale wielu ludzi znalazło własną drogę do nieba. My, którzy wciąż jesteśmy w drodze, możemy wiele się od nich nauczyć. Z pomocą przychodzi nam Promyk z książeczki "Jak dostałeś się do Nieba?", który przeprowadził wiele bardzo ciekawych wywiadów z... no właśnie ze świętymi i błogosławionymi. Po spotkaniu z tymi ludźmi w niebie postawił im pytania, jakie chciałoby na pewno zadać wielu.
Książeczka przedstawia nie tylko świętych pierwszych wieków, jak np. św. Piotra i Pawła, ale także tych, którzy żyli niedawno. Przykładem może być św. Maksymilian Maria Kolbe czy Pier Giorgio Frassati. Choć książeczka skierowana jest w sposób szczególny do dzieci, wiele nauczyć mogą się z niej także dorośli. Obok bł. Hiacynty i Franciszka Promyk swoje pytania zadawał także np. błogosławionym małżonkom: Alojzemu i Marii Quattrocchi. Wielu na pewno zainteresuje rozmowa ze św. Walentym czy ze św. Mikołajem. W 30 rozmowach poznajemy 30 dróg do nieba. Z każdej można "wyciągnąć" coś dla siebie i dopasować do swojego życia, tak by prostą drogą zdążać do nieba. Droga to pewniejsza, gdy stoi na niej dobry przewodnik.
"Jak dostałeś się do Nieba?" - książeczka wydana przez krakowskie wydawnictwo eSPe - to pozycja szczególna i na pewno warto ją przeczytać, a potem włączyć do biblioteczki swojego Malucha. Bardzo ciekawie - poprzez rozmowę z samym świętym czy błogosławionym - ukazuje daną postać. A wybór tych osób jest naprawdę znakomity. Ewa Stadtmüller, znana autorka książek dla dzieci, w sposób bardzo prosty, nie tylko ukazuje osoby, które powinien znać każdy chrześcijanin, ale także pomaga najmłodszym znaleźć własną drogę do Boga.
Małgorzata Pabis

Ewa Stadtmüller, Jak dostałeś się do Nieba?, eSPe 2005.
Książkę można będzie nabyć w księgarniach "Naszego Dziennika": w Warszawie, al. Solidarności 83/89, tel. (22) 850 60 20, faks (22) 850 60 00, oraz w Krakowie, ul. Starowiślna 49,
tel. (12) 431 02 45, faks (12) 431 06 51.

"Nasz Dziennik" 2005-05-30

Autor: ab