Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Wykryto wiele zaniechań

Treść

Mimo wielu apeli śląskiego wojewody o odśnieżanie dachów i usuwanie sopli zarządcy budynków nie zawsze reagowali. Podane wczoraj wyniki kontroli w województwie były druzgocące. Z 320 skontrolowanych na Śląsku obiektów aż 8 zostało zamkniętych, gdyż stwierdzono realne zagrożenie związane z zalegającym na dachach śniegiem.
- To głównie domy handlowe, dyskoteki, hala sportowa i przychodnia. Administratorzy 43 budynków otrzymali nakaz natychmiastowego usunięcia śniegu z dachu, a w 57 przypadkach chodziło o nawisy śnieżne - poinformował Bogdan Kosowski, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego przy wojewodzie śląskim. Niemal od początku stycznia wojewoda przypominał o konieczności usuwania śniegu z dachów budynków, zaznaczając, że jest to obowiązek administratorów lub właścicieli. Przeprowadzona kontrola pokazała, że obowiązki te w wielu przypadkach były lekceważone.
MA, Katowice

"Nasz Dziennik" 2006-01-31

Autor: ab