Wygrana w 9 minut
Treść
Zaledwie dziewięciu minut potrzebowali hokeiści Buffalo Sabres na strzelenie sześciu bramek w meczu ligi NHL z Washington Capitals. "Szable" wygrały mecz 6:3. Komplet bramek padł między drugą a jedenastą minutą meczu.
Było to 26. zwycięstwo "Szabel" w sezonie umacniające hokeistów z Buffalo na czele Northeast Division z dorobkiem 55 punktów. W obecnych rozgrywkach więcej punktów niż Sabres zdobyli tylko hokeiści Anaheim Ducks - 62.
Miniona kolejka była też popisem bramkarzy. Martin Brodeur po raz 85. w karierze nie stracił bramki w meczu NHL. Bramkarz New Jersey Devils w spotkaniu z Pittsburgh Penguins obronił 26 strzałów i po raz piąty w tym sezonie zachował czyste konto. W klasyfikacji wszech czasów bramkarzy Brodeur awansował na trzecie miejsce. W ostatnich meczach bramki nie stracił także Rick Di Pietro z New York Islanders, który w derbach Nowego Jorku, z ekipą Ranwers, obronił 28 strzałów i po raz trzeci z rzędu na własnym lodowisku nie stracił gola. To czwarty w sezonie i dziesiąty w karierze shutout tego bramkarza.
Wyniki: Chicago Blackhawks - Dallas Stars 2:1, Buffalo Sabres - Washington Capitals 6:3, Carolina Hurricanes - Florida Panthers 4:2, Atlanta Thrashers - Tampa Bay Lightning 2:1, Columbus Blue Jackets - Boston Bruins 5:4 (po dogrywce), Toronto Maple Leafs - Minnesota Wild 4:3, New Jersey Devils - Pittsburgh Penguins 3:0, New York Islanders - New York Rangers 2:0, Nashville Predators - St. Louis Blues 3:2 (po karnych), Calgary Flames - Vancouver Canucks 1:3, Los Angeles Kings - Phoenix Coyotes 4:3 (po karnych), San Jose Sharks - Anaheim Ducks 3:4.
MA, PAP
"Nasz Dziennik" 2006-12-28
Autor: wa