Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Wnętrza z klasą, czyli sztuka na salonach

Treść

fot. http://euforma.pl Ostatnio coraz częściej mówi się o urządzaniu wnętrz z wykorzystaniem pomysłów designerów. Coraz częściej padają nazwiska i konkretne marki, a Polacy są skłonni zapłacić za ceniony design dużo więcej niż kiedyś. Dziś doświadczamy zmian, które powoli dokonywały się w przeciągu ostatnich trzydziestu lat. Polscy projektanci mają pole do popisu, a ich pomysły skłaniają do tego, żeby wziąć udział w dokonującej się na naszych oczach rewolucji designerskiej. Panie i Panowie, nastał czas, żeby sztuka zagościła na salonach. I to nie byle jaka sztuka – polska sztuka. Sztuka polskich projektantów.
Polski design, światowa forma
Polski design prezentuje światowy poziom. Aby się o tym przekonać, wystarczy przejrzeć ofertę Euformy, która zbiera w jednym miejscu najlepsze rozwiązania polskich projektantów. Można tam znaleźć słynne fotele inspirowane projektem Józefa Chierowskiego z 1962 roku wykonane w 100% w Polsce przez 366 Concept, zachwycające lampy według pomysłu LOFTLIGHT, krzesło od jednej z niewielu firm na świecie produkujących ręcznie gięte fotele Paged Meble, czy ekskluzywną komodę z drewna firmy TREBORD, która słynie z ręcznej produkcji solidnych stołów do jadalni tworzonych według zasad rzemieślniczych przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Designerskie rozwiązania w zakresie mebli i dekoracji wnętrz są na tyle wyjątkowe, że stoi za nimi konkretna historia, którą napisało życie czołowych polskich designerów i firm designerskich.
Wybieram design, stawiam sztukę na salonach
Urządzając salon i decydując się na fotel od 366 Concept i podnóżek od Noti promujemy polską kulturę i ustawiamy w swoim mieszkaniu dzieła sztuki.
Meble Euforma to świadomy wybór, który gwarantuje najwyższą jakość produktów, perfekcyjne wykończenie i wsparcie polskich rzemieślników. W ten sposób polski design to wsparcie dla polskiego przemysłu, co nie jest pozbawione znaczenia.
Polskie stoły w wiedeńskiej kawiarni, czyli przecieranie szlaków
Można powiedzieć, że Polski design zaczął się dawno temu za granicą. Choć sto lat temu nie używano słowa „design”, mieszkańcy wielkich europejskich miast potrafili docenić wyjątkowe, perfekcyjnie wykonane meble i chętnie zamawiali je u znanych rzemieślników. W ten sposób szanse rozwoju zyskali również polscy producenci. W tym miejscu nie sposób nie wspomnieć o przepięknych krzesłach firmy FAMEG, które już w XIX wieku podbiły serca bywalców wiedeńskich kawiarni, a następnie zachwyciły całą Europę, w efekcie zdobywając liczne nagrody i zyskując rozgłos na świecie. W 1881 roku uruchomiono produkcję mebli giętych w radomszczańskich zakładach „Bracia Thonet”, którą FAMEG kontynuuje nieprzerwanie do dziś, zachowując ich tradycję i przecierając szlaki dla polskiego designu. Z pasji dla szlachetnego rzemiosła rozwinęła się też dzisiejsza marka SWARZĘDZ HOME produkująca piękne kredensy, szafki, szafeczki i stoliki, dla których inspiracją są tradycyjne i naturalne materiały: drewno, skóra, kamień. Wykorzystanie tych materiałów wymaga kunsztu i szlachetnej ręcznej obróbki, którą firma wypracowała od 1905 roku.
Wnętrza z klasą…
Dążymy dziś do tego, żeby żyć stylowo i mieszkać w pięknych wnętrzach. Coraz bardziej doceniamy kunsztowne meble i lokalnych producentów. Krótko mówiąc – staramy się żyć świadomie. Dlatego urządzając wnętrza, warto pamiętać o rozwijającym się polskim desiginie. Może uda nam się wprowadzić sztukę na salony – albo chociaż nadać wnętrzu odrobinę klasy.

Autor: Silesian

Tagi: Wnętrza z klasą czyli sztuka na salonach