Wilk z rekordem

Szóste miejsce Alicji Tchórz w finale wyścigu na 200 m stylem grzbietowym oraz rekord Polski Katarzyny Wilk na 100 m kraulem - to najważniejsze dla nas wczorajsze wydarzenia na budapesztańskiej pływalni, na której odbywa się walka o medale mistrzostw Europy.
Tchórz (Słowianka Gorzów Wlkp.) jako pierwsza z naszych reprezentantów pojawiła się w finałowej rozgrywce. Młoda pływaczka nie miała szans na nawiązanie walki z faworytkami, spisała się na miarę możliwości, zajęła szóste miejsce z czasem 2.11,67 minuty. Wygrała ta, która wygrać miała, czyli Brytyjka Elizabeth Simmonds (2.07,04). Wczoraj błysnęła także Wilk. Zawodniczka Jordanu Kraków uzyskała ósmy wynik eliminacji, co dało jej przepustkę do dzisiejszego finału. Na okrasę ustanowiła nowy rekord Polski, 54,95 sekundy. Kwalifikacje do finału wywalczyli także Przemysław Stańczyk (uzyskał czwarty czas eliminacji, 15.08,54 min) oraz Mateusz Sawrymowicz (obaj MKP Szczecin) na 1500 m stylem dowolnym. W finale 200 m stylem zmiennym popłynie również Marcin Tarczyński (Polonia Warszawa).
A wydarzeniem wtorku był rekord Europy Camille'a Lacourta na 100 m stylem grzbietowym. Francuz pokonał ten dystans w czasie 52,11 s, i zdobył oczywiście złoty medal.