Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Więcej ulg w Warszawie

Treść

Warszawski samorząd zwiększył zakres bezpłatnych i ulgowych przejazdów komunikacją miejską. Nowe przepisy obowiązywać będą od 1 lutego. Bezpłatnie po stolicy będą mogły jeździć dzieci do czasu rozpoczęcia szkoły podstawowej.
Dotychczas ulga przysługiwała dzieciom do ukończenia 4. roku życia. Bezpłatnie będą mogły również jeździć wszystkie osoby od 70. roku życia (także cudzoziemcy). Za bilety nie będą też płacić honorowi dawcy krwi posiadający odznakę "Zasłużony Honorowy Dawca Krwi" I stopnia (przysługuje po oddaniu 15 litrów krwi w przypadku kobiet i 18 litrów w przypadku mężczyzn). Ulga w wysokości 48 proc. będzie przysługiwała wszystkim uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych, także wieczorowych i zaocznych, do ukończenia 21. roku życia. Dotychczas mogli z niej korzystać tylko uczniowie szkół dziennych.
ZB, PAP

"Nasz Dziennik" 2005-02-01

Autor: ab