Uśmiechnięty rodak
Treść
Modlitewna pamięć o Ojcu Świętym nie gaśnie w Jego rodzinnym mieście. Wadowiczanie już planują budowę pomnika Jana Pawła II. Trwają też ostatnie przygotowania do pogrzebu Papieża - do Watykanu została zabrana ojczysta ziemia.
W rodzinnym mieście Ojca Świętego powstanie pomnik Jana Pawła II. Monument stanie nieopodal bazyliki, w której Karol Wojtyła został ochrzczony. - Twarz Jana Pawła II na pomniku powinna być radosna. Taka, jaką wszyscy zapamiętaliśmy z ostatniej wizyty w Wadowicach, 16 czerwca 1999 roku, gdy Papież rozmawiał z wadowiczanami - zaznaczyła Ewa Filipiak, burmistrz Wadowic. Jeżeli będzie to możliwe, pomnik ma być gotowy właśnie na 16 czerwca. Jeżeli czasu zabraknie, odsłonięcie mogłoby się odbyć 16 października, w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Monument prawdopodobnie zostanie wykonany z brązu przez Czesława Dźwigaja, profesora krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Tymczasem na jutrzejsze uroczystości w Watykanie wadowiczanie zebrali ziemię z miejsc najbliższych Ojcu Świętemu. W pogrzebie będzie uczestniczyło około 300 mieszkańców tego miasta. Ziemia na trumnę Papieża została zebrana z jedenastu miejsc, które Jan Paweł II wspominał i z którymi był związany, m.in. spod domu rodzinnego, sprzed wadowickiej bazyliki, rynku, gimnazjum, gdzie Karol Wojtyła się uczył, czy z najbliższej miastu góry Dzwonek w Beskidzie, gdzie Ojciec Święty wędrował.
MA
"Nasz Dziennik" 2005-04-07"
Autor: ab