Przejdź do treści
Przejdź do stopki

U Niej nasze schronienie

Treść

Maryja chroni przed pokusami tego świata i pozwala na nowo odkrywać świat bez jego brzydoty. Zwracał na to uwagę ks. bp Tadeusz Rakoczy, ordynariusz bielsko-żywiecki, który przewodniczył Mszy św. w sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu. Księża salezjanie gościli tam wczoraj wieczorem Rodzinę Radia Maryja.


W nawiązaniu do faktu, że spotkanie odbywa się w Oświęcimiu, miejscu obozu koncentracyjnego i miejscu śmierci wielu świętych i błogosławionych, ks. bp Rakoczy podkreślał, że wszyscy oni odznaczali się miłością do Matki Bożej i znaleźli się niejako na szlaku wytyczonym przez św. Jana Bosko. Przybliżając rozwój kultu Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych na oświęcimskiej ziemi, podkreślał, że Jej obecność jest szczególnie potrzebna w naszym stuleciu. - Ona nigdy nie odmawia macierzyńskiej pomocy tym, którzy u Niej szukają schronienia. Staje przy nas, aby pomagać w zdobywaniu świętości, w budowaniu świata na wskazaniach Jej Syna. Jest drogowskazem. Jaśniejącą Gwiazdą, która prowadzi nas do Syna - mówił. Kaznodzieja zachęcił też wiernych, aby za przykładem bł. Jana Pawła II odmawiali Różaniec święty. - Powinniśmy być apostołami Różańca. Wraz z Maryją kontemplować Jezusa i głosić Go współczesnemu człowiekowi - zaznaczył.
Pasterz bielsko-żywiecki dziękował za posługę Radia Maryja i Telewizji Trwam. - To dzięki wam Słowo Boże i ewangelizacji rozlega się szeroko i dociera do wielu słuchaczy i widzów. Dziękujemy Bogu za te media - mówił. Z uczestnikami uroczystości telefonicznie połączył się o. Tadeusz Rydzyk CSsR. Zwracał uwagę, że wszyscy jesteśmy misjonarzami i Rodzina Radia Maryja coraz bardziej czuje się posłana do zdobywania ludzi dla sprawy ewangelizacji. - Życzę, byśmy wszyscy pracowali, by wszystkich ludzi doprowadzić do Chrystusa. Pamiętajmy też o naszej Ojczyźnie, o wychowaniu dzieci i młodzieży, bo oni są naszą przyszłością - mówił dyrektor Radia Maryja, zaznaczając, że wszelka praca musi zaczynać się od modlitwy.
Eucharystię poprzedziła audycja słowno-muzyczna "Święty Jan Bosko - ojciec i nauczyciel młodzieży", a wychowankowie księży salezjanów dali świadectwo, kim w ich życiu jest ten święty.

Małgorzata Pabis

Nasz Dziennik Wtorek, 25 października 2011, Nr 249 (4180)

Autor: au