Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Tuż za podium

Treść

Polskie siatkarski zajęły czwarte miejsce w zakończonym wczoraj w Jekaterynburgu turnieju o Puchar Jelcyna. W meczu o podium nasze reprezentantki przegrały z Rosją.
W sobotnim półfinale Biało-Czerwone zmierzyły się z Chinkami. Walczyły niesamowicie ambitnie, szczególnie w pierwszym secie, bardzo długim i dramatycznym. Miały nawet dwa setbole, ostatecznie po 40 minutach twardego boju lepsze okazały się faworyzowane rywalki. Podobnie wyglądały kolejne odsłony, Polki grały dobrze, ale nie potrafiły postawić kropki nad i. Ostatecznie przegrały 0:3 (33:35, 23:25, 21:25). Wczoraj, w potyczce o trzecie miejsce, nasze zawodniczki zmierzyły się z Rosjankami, aktualnymi mistrzyniami świata. I znów nie zawiodły. Rozpoczęły nawet sensacyjnie, od prowadzenia 4:0, potem cały czas dzielnie walcząc z niezwykle mocnymi gospodyniami. O wyniku musiał zadecydować tie-break. Polki, od stanu 11:14, obroniły trzy piłki meczowe, ale to było wszystko, za chwilę rywalki zadały dwa rozstrzygające ciosy, wygrywając 3:2 (22:25, 25:21, 22:25, 25:22, 16:14).
Do Jekaterynburga nasza reprezentacja poleciała w składzie dalekim od optymalnego, bez wielu gwiazd i z tymczasowym trenerem, Wiesławem Popikiem. Wiadomo już, że na stałe kadrę poprowadzi Alojzy Świderek.
Pisk
Nasz Dziennik 2011-07-11

Autor: jc