Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Trudna droga

Treść

Pod koniec listopada polscy siatkarze rozpoczną walkę o olimpijskie paszporty. Podopieczni Raula Lozano na początek zagrają w turnieju prekwalifikacyjnym na Węgrzech.

W dniach 28 listopada - 2 grudni
a na Węgrzech w pierwszym z trzech turniejów zmierzą się ze sobą: Polska, Finlandia, Estonia, Belgia, Dania oraz drużyna gospodarzy. Sześć drużyn zostało podzielonych na dwie grupy - rywalami Biało-Czerwonych będą Belgia oraz Dania. Zwycięzcy grup oraz zespoły z drugich miejsc awansują do półfinałów, gdzie zagrają systemem 1-2 (na krzyż). Ich triumfatorzy spotkają się później w finale, którego zwycięzca (tylko i wyłącznie on) awansuje do styczniowego turnieju kwalifikacyjnego w Turcji.
Obok zmagań na Węgrzech odbędą się jeszcze dwie imprezy prekwalifikacyjne: wystąpią w nich Niemcy (gospodarz), Francja, Słowacja, Czechy, Portugalia i Szwecja oraz Włochy (gospodarz), Holandia, Grecja, Chorwacja, Macedonia i Rumunia.
W decydującym o olimpijskim awansie turnieju w Turcji zagrają gospodarze, zwycięzcy prekwalifikacji, Serbia oraz kolejne trzy drużyny. Może to być Rosja, Bułgaria, Hiszpania (jeśli nie wywalczą wcześniej paszportów w japońskim Pucharze Świata) lub któryś z pokonanych finalistów prekwalifikacji. Do Pekinu pojedzie jedynie zwycięzca. Przed polskimi siatkarzami długa, trudna i wyboista droga.
Pisk
"Nasz Dziennik" 2007-10-10

Autor: wa