To najważniejsza sprawa!
Treść
Ks. bp Kazimierz Górny, ordynariusz rzeszowski, przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP
Rada ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski ze smutkiem przyjęła informację o wynikach głosowania w Sejmie RP nad obywatelskim projektem ochrony poczętego życia, bowiem jego wynik potwierdza, że nie wszyscy posłowie rozumieją doniosłość obrony życia każdego człowieka od momentu poczęcia.
Rada ds. Rodziny składa jednocześnie wielkie podziękowanie wszystkim osobom, które podjęły inicjatywę projektu, oraz tym, którzy poparli projekt swymi podpisami. Wynik głosowania (przegrana niewielką ilością głosów) budzi jednak nadzieję, że nadejdzie dzień, w którym wszyscy Polacy, bez względu na światopogląd, będą chronić poczęte życie każdego człowieka. Jak podają środki społecznego przekazu, 86 proc. społeczeństwa jest przeciw zabijaniu nienarodzonych. W imię humanizmu i solidarności społecznej z każdym człowiekiem, zwłaszcza bezbronnym dzieckiem, wzywamy wszystkich do wielkiej modlitwy wspartej pokutą i czynami miłosierdzia, aby uchwalono ustawę chroniącą każde poczęte dziecko. Jest to nasza najważniejsza sprawa.
not. MB
Nasz Dziennik 2011-09-02
Autor: jc