Szóstka z pewnym awansem

Olympique Lyon i Real Madryt dołączyły do grona zespołów, które zapewniły sobie już udział w kolejnej rundzie rozgrywek piłkarskiej Ligi Mistrzów. Wcześniej awans wywalczyły: Bayern Monachium, Liverpool FC, PSV Eindhoven i Valencia CF.
Olympique zapewnił sobie awans na własnym stadionie, pokonując Dynamo Kijów 1:0 po golu 18-letniego Karima Benzemy już w 14. minucie spotkania. Podopieczni Gerarda Houlliera są jedynym zespołem po czterech kolejkach fazy grupowej LM z kompletem zwycięstw. Zespół z Lyonu wygrał 14 ostatnich meczów w rozgrywkach ligowych i LM, nie stracił dotychczas ani jednej bramki. Z 12 punktami Olympique jest liderem grupy E. Trzy punkty mniej zgromadził Real Madryt, który także zwyciężył w ostatnim meczu z zespołem Steaua Bukareszt, rozgrywanym przed własną publicznością. Mimo wygranej "Królewscy" nie błyszczeli, a jedyna zwycięska bramka była samobójczym trafieniem Banela Nicolity w 70. minucie. Mimo słabej skuteczności strzeleckiej Real także jest już w kolejnej rundzie rozgrywek.
Podczas środowego meczu Celtic Glasgow nie sprostał na wyjeździe Benfice Lizbona, która rozgromiła go aż 0:3. Pocieszające jest to, że Artur Boruc, polski bramkarz Celticu, przy żadnej bramce nie zawinił, a w trakcie meczu popisał się kilkoma udanymi zagraniami. Maciej Żurawski wszedł na boisko w 72. minucie, ale nie zachwycał swoją grą. Po przegranej szkocki klub zajmuje drugie miejsce w grupie F ze stratą trzech punktów do Manchesteru United, który jednobramkowo przegrał mecz z FC Kopenhagą. Efektowne zwycięstwo odniósł AC Milan, pokonując na San Siro Anderlecht Bruksela 4:1. Trzy pierwsze gole dla gospodarzy strzelił Brazylijczyk Kaka. Milan z 10 punktami prowadzi w tabeli grupy H i jest już jedną nogą w najlepszej szesnastce. O drugie miejsce walczą jeszcze AEK Ateny i OSC Lille. W bezpośredniej konfrontacji obu zespołów lepsi byli Grecy, którzy wygrali 1:0, odnosząc tym samym pierwsze zwycięstwo w fazie grupowej LM. Bardzo wyrównana jest grupa G. CSKA Moskwa prowadzi z ośmioma punktami, a o punkt mniej mają Arsenal Londyn i FC Porto. Dotychczas wszystkie mecze przegrał Hamburger SV. W środę CSKA bezbramkowo zremisował na wyjeździe z "Kanonierami". Z kolei Porto w Hamburgu pokonało tamtejszy zespół 3:1.