Sześćset bramek Selanne w NHL

Teemu Selanne jako 18. hokeista w historii ligi NHL osiągnął granicę 600 bramek. 39-letni fiński napastnik przyczynił się do zwycięstwa Anaheim Ducks nad Colorado Avalanche 5:2.
Selanne jest trzecim graczem z Europy, który znalazł się w zaszczytnym gronie, a tylko jednego trafienia brakuje mu do zrównania się z rodakiem Jarim Kurrim (601 goli). Lepszy od nich jest tylko Czech Jaromir Jagr, który zanim przeniósł się do rosyjskiej ekstraklasy, zdobył w NHL 646 goli. Poza Jagrem i Selannem granicę 600 bramek przekroczyli w ciągu ostatnich czterech sezonów tylko Brendan Shanahan i Joe Sakic.
Selanne trafił (po upływie 34 sekund drugiej tercji) na 3:0. Po 40 minutach gry Ducks prowadzili już 4:0 dzięki celnym strzałom Jasona Blake'a, Matta Beleskeya i Troya Bodiego. W trzeciej tercji Darcy Tucker i Rusłan Salei zmniejszyli rozmiary porażki Avalanche, ale w 48. minucie wynik meczu ustalił Ryan Getzlaf. Asystował mu Selanne, który odnotował 648. podanie i zarazem 1248. punkt w karierze. Szóstą z rzędu porażkę ponieśli San Jose Sharks, którzy jeszcze przed igrzyskami olimpijskimi w Vancouver prowadzili w Konferencji Zachodniej. Tym razem w Edmonton przegrali 1:5 z miejscowymi Oilers, najsłabszym zespołem ligi. Oilers powiększyli swój dorobek do 53 punktów. Sharks zgromadzili dotychczas 96 pkt, jednak stracili prowadzenie w Pacific Division na rzecz Phoenix Coyotes, którzy wygrali (3:2) z Dallas Stars (po karnych). W pierwszej serii rzutów karnych nie trafił Wojciech Wolski, kanadyjski zawodnik urodzony w Zabrzu.