Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Szefowa resortu klimatu: 19 września wchodzi w życie rozporządzenie dot. obniżki cen prądu

Treść

Wiemy już, kiedy w życie wejdzie rozporządzenie o wstecznej obniżce cen prądu. Termin podała Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska.

Rozporządzenie, jakie przygotował resort klimatu i środowiska ma zastąpić regulacje ustawowe, wpisane do ustawy o utworzeniu Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego, ostatecznie odrzucone przez Senat. Co prawda, w teorii mógł jeszcze zebrać się Sejm, jednak w środku kampanii wyborczej taki scenariusz wydawał się mało prawdopodobny. Zastąpiono go innym.

– Zdecydowaliśmy, żeby wprowadzić te rozwiązania, korzystne dla polskich rodzin (bo powodujące, że zapłacą mniej za prąd) drogą rozporządzenia ministra klimatu; takie rozporządzenie zostało przygotowane – wskazał minister aktywów państwowych, Jacek Sasin.

A teraz wiadomo już, kiedy wejdzie w życie, o czym informowała w mediach społecznościowych minister klimatu i środowiska, Anna Moskwa.

„19 września wchodzi w życie przygotowane przez @MKiS_GOV_PL rozporządzenie, dzięki któremu sprzedawcy energii elektrycznej obniżą o około 120 zł roczny rachunek dla gospodarstw domowych jeszcze w 2023” – poinformowała Anna Moskwa.

Obniżkę cen mamy odczuć jeszcze w tym lub najpóźniej na początku przyszłego roku. Będzie miała też wpływ na hamującą inflację.

TV Trwam News

Żródło: radiomaryja.pl, 13

Autor: mj