Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Świadek porwania błogosławionych misjonarzy-męczenników z wizytą w Polsce

Treść

W dniach 3-11 czerwca w Polsce będzie przebywać s. Berta Hernandez, która była świadkiem porwania i wywiezienia na miejsce egzekucji pierwszych polskich błogosławionych misjonarzy-męczenników: Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka.

S. Berta Hernandez na zaproszenie oo. franciszkanów przyleci po raz pierwszy do Polski, by podzielić się świadectwem ewangelizowania z misjonarzami-męczennikami w Andach. Peruwiańska siostra zakonna była także obecna przy jednych z ostatnich chwil błogosławionych Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka.

Otwarte spotkania s. Berty Hernandez z Polakami odbędą się w: Zawadzie (k. Tarnowa),Rychwałdzie, Krakowie, Legnicy oraz Wrocławiu.

6 czerwca o godz. 10.00 w Bazylice Franciszkanów w Krakowie przy relikwiach Męczenników (Kaplica Męki Pańskiej) odbędzie się spotkanie z siostrą dla dziennikarzy. Zapewniony zostanie tłumacz, były misjonarz i przyjaciel błogosławionych.

Daty i godziny spotkań są następujące:

3 czerwca – Zawada, rodzinna miejscowość bł. Zbigniewa (Msza św. i Memoriał), godz. 12.00.

5 czerwca – Bazylika Franciszkanów w Rychwałdzie (Msza św.), godz. 18.00.

7 czerwca – Bazylika Franciszkanów w Krakowie (Msza św. w liturgiczne wspomnienie błogosławionych Zbigniewa i Michała),  godz. 16.30.

10 czerwca – Kościół Franciszkanów w Legnicy (świadectwo po Mszach św.), godz. 11.30, 13.00, 18.30.

11 czerwca – Kościół Franciszkanów we Wrocławiu (Msza św.), godz. 18.00.

o. Jan Maria Szewek/RIRM

Źródło: radiomaryja.pl, 2 czerwca 2018

Autor: mj

Tagi: misjonarzy męczenników