Strzeleckie mistrzostwa Europy

Podczas strzeleckich mistrzostw Europy w Grenadzie Piotr Daniluk (Flota Gdynia) zdobył awans do turnieju olimpijskiego w Pekinie, zajmując 9. miejsce w konkurencji pistoletu szybkostrzelnego. Mistrzem Europy został Rosjanin Aleksiej Klimow.

Niespodzianką jest dopiero czwarta pozycja multimedalisty najważniejszych imprez Niemca Ralfa Schumanna. Łukasz Czapla (Gwardia Zielona Góra) zdobył w Grenadzie drugi złoty medal. Po zwycięstwie w strzelaniu do ruchomej tarczy 30+30 strzałów okazał się najlepszy w konkurencji 40 strzałów. Kolega klubowy Czapli, Michał Pasek, stanął na podium ME dwukrotnie, zdobywając złoty medal w ruchomej tarczy (30+30 strzałów) w konkurencji juniorów i srebrny w przebiegach mieszanych. Dotychczas Polacy zdobyli w Grenadzie cztery medale.
Dzięki kwalifikacjom zdobytym poprzednio przez Sylwię Bogacką (Gwardia Zielona Góra), Agnieszkę Staroń (Orzeł Łódź), Roberta Kraskowskiego (Legia Warszawa), Wojciecha Knapika (Zawisza Bydgoszcz) i Mirosławę Sagun (Gryf Słupski) polscy strzelcy mają dwanaście możliwości startowych w Pekinie.