Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Stosunek do życia zasadniczym kryterium wyborczym

Treść

"Stosunek do daru życia jest wykładnikiem i podstawowym sprawdzianem autentycznego stosunku człowieka do Boga i do człowieka, czyli wykładnikiem i sprawdzianem autentycznej religijności i moralności."
Jan Paweł II, Częstochowa, 19 czerwca 1983 r.


W naszej sytuacji politycznej, gdy prezentowane są najróżniejsze opinie, gdy padają jakże często nieuzasadnione oskarżenia, a politycy składają kolejne obietnice, trzeba przy wyborze kandydatów na posłów i na senatorów, przy wyborze partii, którą zamierzamy poprzeć, skorzystać z kryterium największego autorytetu - Jana Pawła II - największego z rodu Polaków.

Przypominam wyniki głosowania nad umocnieniem ochrony życia w naszej Konstytucji - nad uzupełnieniem jej 38. artykułu o słowa "od poczęcia do naturalnej śmierci". Dodam, że o taką zmianę Konstytucji apelował Episkopat Polski. Jak głosowali posłowie z poszczególnych partii, ukazuje poniższa tabela. Popierajmy tylko tych, którzy opowiedzieli się w konkretnym głosowaniu za bezwarunkową ochroną życia każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci.

Jak głosowali liderzy klubów poselskich:

Liga Polskich Rodzin - wszyscy posłowie głosowali ZA.

Platforma Obywatelska:
1. Chlebowski Zbigniew - PRZECIW
2. Rokita Jan - PRZECIW
3. Schetyna Grzegorz - PRZECIW
4. Komorowski Bronisław - PRZECIW
5. Tusk Donald - PRZECIW

Polskie Stronnictwo Ludowe:
1. Grzeszczak Eugeniusz - ZA
2. Kalinowski Jarosław - PRZECIW
3. Ozga Krystyna - ZA
4. Pawlak Waldemar - ZA
5. Zych Józef - ZA

Prawo i Sprawiedliwość:
1. Cymański Tadeusz - WSTRZYMAŁ SIĘ
2. Girzyński Zbigniew - ZA
3. Gosiewski Przemysław - WSTRZYMAŁ SIĘ
4. Kaczyński Jarosław - WSTRZYMAŁ SIĘ
5. Kuchciński Marek - WSTRZYMAŁ SIĘ

Prawica Rzeczypospolitej:
1. Bartyzel Małgorzata - ZA
2. Jurek Marek - ZA
3. Kłeczek Dariusz Antoni - ZA
4. Piłka Marian - ZA
5. Wiśniewska Lucyna - ZA

Samoobrona Rzeczypospolitej Polskiej:
1. Filipek Krzysztof - WSTRZYMAŁ SIĘ
2. Lepper Andrzej - ZA
3. Maksymiuk Janusz - ZA
4. Piskorski Mateusz - WSTRZYMAŁ SIĘ
5. Wiśniowska Genowefa - ZA

Sojusz Lewicy Demokratycznej - wszyscy posłowie głosowali PRZECIW.

W przypadku tego głosowania wstrzymanie się od głosu oznaczało w praktyce zmniejszenie szans na uchwalenie nowelizacji wzmacniającej ochronę życia. Pełne zestawienie w internecie pod adresem: www.pro-life.pl
Odnośnie do Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej, należy z ogromnym bólem przypomnieć zbrodniczą propozycję tego klubu zgłoszoną oficjalnie w czasie debaty sejmowej nad zmianą Konstytucji w dniu 26 października 2006 r. przez posłankę Annę Zielińską-Głębocką, aby wpisać do Konstytucji RP możliwość zabijania dzieci poczętych, gdy występuje duże prawdopodobieństwo poważnych, nieodwracalnych wad, nieuleczalnej choroby, gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie, że dziecko poczęte zostało w wyniku czynu zabronionego czy też kontynuacja ciąży stanowi zagrożenie zdrowia kobiety.
Doświadczeni obrońcy życia informują, że po raz pierwszy zetknęli się z tak zbrodniczą, nieludzką propozycją wpisania do Konstytucji "prawa" zabijania niewinnych ludzi - poczętych dzieci.
Zofia Gorczyca, "Nasz Dziennik" 2007-09-29

Autor: ea