Stoch mistrzem świata

Kamil Stoch został mistrzem świata w skokach narciarskich, które odbywały się we Włoszech na dużym obiekcie w Predazzo. Drugie miejsce zajął Słoweniec Peter Prevc, a trzecie Norweg Anders Jacobsen.

Urodzony 25 maja 1987 roku w Zakopanem Stoch prowadził po pierwszej serii, w drugiej uzyskał odległość 130 m i zapewnił sobie tytuł. Lider klasyfikacji Pucharu Świata Austriak Gregor Schlierenzauer uplasował się na ósmej pozycji.

Polski skoczek był liderem już po pierwszej serii skoków. Stoch, który uzyskał 131,5 m, prowadził w walce o mistrzostwo świata na dużym obiekcie w Predazzo. O 5,1 pkt wyprzedził Słoweńca Petera Prevca (130,5 m) i o 6,5 pkt Norwega Andersa Jacobsena. Do serii finałowej awansowali wszyscy Polacy. Maciej Kot był 18. – skok 125 m, Dawid Kubacki 19. – 126,5 m, a Piotr Żyła 21. – 124 metry.

Lider Pucharu Świata Austriak Gregor Schlierenzauer doleciał tylko do 125 m i został sklasyfikowany na 16. pozycji, natomiast mistrz świata na średnim obiekcie, Norweg Anders Bardal, jako ósmy – 127,5 metra.