Spotkanie Rodziny w Krakowie
Treść
W święto Ofiarowania Pańskiego Rodzina Radia Maryja zgromadziła się w bazylice Bożego Ciała na krakowskim Kazimierzu. Uroczystościom przewodniczył ks. kard. Stanisław Dziwisz. Podczas spotkania metropolita krakowski dokonał poświęcenia odnowionej kaplicy Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, błogosławił gromnice, a osoby życia konsekrowanego odnowiły śluby zakonne.
- Pozdrawiam księży kanoników regularnych laterańskich, gospodarzy dzisiejszej uroczystości. Pozdrawiam wszystkich kapłanów, braci i siostry, członkinie i członków Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. Pozdrawiam wszystkich, którzy uczestniczą w naszej modlitwie także za pośrednictwem Radia Maryja i Telewizji Trwam, które służą Kościołowi w Polsce i na całym świecie - mówił metropolita krakowski, witając zgromadzonych w świątyni, ale także łączących się duchowo poprzez Radio Maryja i Telewizję Trwam.
W homilii ks. kard. Dziwisz podkreślił, że święto Ofiarowania Pańskiego odsłania kilka prawd o Bogu i o człowieku. Prawdy te zawarte są w słowach: ofiara, światłość, spotkanie. Odwołując się do hasła tegorocznego Dnia Życia Konsekrowanego w Polsce "Osoby konsekrowane otaczają szczególną troską życie", zaznaczył, iż osoby konsekrowane stanowią żywą cząstkę Kościoła. - Wiemy, jak bardzo służą one życiu, zgodnie z charyzmatami swoich instytutów: w szpitalach, hospicjach, przytułkach, w przedszkolach, szkołach i wyższych uczelniach, w duszpasterstwie, w domach rekolekcyjnych, na misjach niemal we wszystkich zakątkach świata. Osoby konsekrowane otaczają troską życie przez swoją modlitwę i ofiary, upraszają u Boga łaski dla naszych rodzin, dla wszystkich potrzebujących pomocy i wsparcia - mówił ks. kard. Stanisław Dziwisz.
Spotkanie zainaugurowała modlitwa "Anioł Pański" oraz audycja słowno-muzyczna "Aby byli jedno". Ze zgromadzonymi w świątyni łączył się o. Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja. Pozdrawiając, dzielił się radościami także dotyczącymi geotermii. Podkreślił, że w Toruniu podejmowane są kolejne prace, i wszystko idzie według planów. Zaznaczył, że 80 procent Polski może korzystać z bardzo taniej energii, tylko potrzeba porządnych gospodarzy, którzy będą kochać Polskę i jej służyć. Wyraził radość z faktu, że Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu coraz bardziej się rozwija, podejmując kolejne bardzo ciekawe i interesujące inicjatywy, w tym prowadzone przez internet. Przypomniał, iż w orędziu na ostatnio obchodzony dzień środków społecznego przekazu Papież Benedykt XVI nazwał internet i cyfrowe techniki kontynentem digitalnym, kontynentem cyfrowym.
Małgorzata Bochenek
"Nasz Dziennik" 2009-02-03
Autor: wa