Solidarni z Benedyktem
Treść
W związku z falą ataków na Ojca Świętego Benedykta XVI międzynarodowa organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie zainicjowała akcję "Solidarni z Benedyktem".
Od wczoraj na stronie internetowej organizacji www.pkwp.org można okazać gest poparcia dla Ojca Świętego. Akcja będzie trwała przez cały rok. Pomoc Kościołowi w Potrzebie zachęca także do włączenia się w inicjatywę całorocznej pamięci modlitewnej o Papieżu, proponując tekst modlitwy. - Akcja "Solidarni z Benedyktem" zainspirowana została osobistą prośbą Benedykta XVI o modlitwę skierowaną do wiernych w niedzielę, 22 lutego br., podczas modlitwy "Anioł Pański" - podkreśla w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" ks. Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej Pomocy Kościołowi w Potrzebie. Zwraca uwagę, że ta międzynarodowa organizacja katolicka pragnie wyrazić swoją szczególną wierność Stolicy Apostolskiej oraz Następcy św. Piotra z tego też względu, że dokładnie 25 lat temu została uznana za ogólnokościelną organizację na prawie papieskim.
W związku z tym, że w ostatnim czasie Papież Benedykt XVI stał się celem nagonki różnych mediów, polityków, jak również niektórych środowisk katolickich, Pomoc Kościołowi w Potrzebie zachęca wszystkich katolików zaniepokojonych zmasowanymi atakami na Papieża do wyrażenia solidarności z Ojcem Świętym.
Gest poparcia dla Benedykta XVI można okazać na stronie internetowej organizacji, gdzie od wczoraj można wpisać swoje dane. Medialne ataki na Papieża trwają, a katolicy z różnych stron świata powinni pokazać, że się na to nie zgadzają i chcą bronić Papieża. Szczególnym znakiem wierności i solidarności będzie też całoroczna modlitewna pamięć o Ojcu Świętym. Pomoc Kościołowi w Potrzebie apeluje do wszystkich wiernych, aby w sposób szczególny, każdego dnia, modlili się za Papieża.
Specjalne oświadczenie w związku z odrodzeniem się w ostatnim czasie agresywnych postaw antykatolickich wydał prezydent międzynarodowej organizacji katolickiej Pomoc Kościołowi w Potrzebie o. Joaquin Alliende. Zwraca w nim uwagę, że Papież Benedykt XVI stał się celem niesprawiedliwych ataków, w których wykorzystano agresywne uprzedzenia. Lawinę wściekłej agresji wywołały brak wiedzy, błędne rozumowanie, pomówienia, niepełne dane. Ostatecznie w sposób grubiański zraniono godność urzędu Papieża, a także samą osobę Benedykta XVI. Wiele osób uprawiało w tym wszystkim manipulację, a inni wykorzystali okazję do podeptania podstawowych wartości humanizmu. Prezydent Pomocy Kościołowi w Potrzebie zauważa, że to niegodziwe omijanie prawdy poczyniło znaczne szkody w Kościele. To znak kulturowej dekadencji, do głosu doszły stare uprzedzenia. Ponad krzyczącymi oszczercami wyłania się historyczna już postać Benedykta XVI, który jako autorytet współczesności reprezentuje mądrość, wiedzę i wielkie dobro. Dlatego też tak wielu ludzi postrzega go jako Dobrego Pasterza. - Zapraszamy wszystkich, którzy wierzą w Boga i Prawdę, do szczególnej modlitwy za Ojca Świętego. Niech Duch Święty oświeca i wzmacnia siłę Papieża Benedykta XVI, jako profetycznego świadka Dobrej Nowiny, niech towarzyszy mu na drodze pokoju, którego ludzkość tak bardzo potrzebuje i do którego dąży - stwierdził o. Joaquin Alliende.
Sławomir Jagodziński
"Nasz Dziennik" 2009-03-04
Autor: wa