Śmierć w koszyku świadczeń
Treść
Kanadyjska Federacja Podatników rozpoczęła kampanię informacyjną dotyczącą regulacji o pracowniczych ubezpieczeniach zdrowotnych, w których aborcję określa się mianem "choroby". Zgodnie z obowiązującymi w Kanadzie przepisami zabicie dziecka uprawnia kobietę do uzyskania świadczeń finansowych. Co więcej, kobieta, która dokonała morderstwa na swoim poczętym dziecku, ma prawo do otrzymywania jeszcze przez dwadzieścia tygodni zasiłku macierzyńskiego.
Zgodnie z wydanym przez Federację Podatników dokumentem informacyjnym, aborcja przeprowadzona w ciągu pierwszych 19 tygodni ciąży jest traktowana jako poronienie. Co więcej, zabicie dziecka po 20 tygodniach uprawnia kobietę do otrzymania środków finansowych w ramach programu wspierającego macierzyństwo (!).
Federacja wskazuje, że chociaż rząd kanadyjski na finansowanie samych zabiegów aborcji przeznacza około 50 mln dolarów rocznie, to kanadyjski podatnik również finansuje zabijanie nienarodzonych dzieci na różne mniej oczywiste sposoby, z czego niekoniecznie zdaje sobie sprawę.
Jak podaje LifeSite.net, przez ostatnie cztery lata rząd Kanady przekazał 18 mln dolarów organizacji International Planned Parenthood Federation (IPPF), zajmującej się dokonywaniem aborcji, a działającej w wielu wysoko rozwiniętych krajach. John Williamson, dyrektor federalny Federacji Podatników, stwierdził, że "rząd kanadyjski nie powinien wydawać pieniędzy podatników na popieranie grup, które angażują się w aktywizm polityczny zarówno w Kanadzie, jak i gdziekolwiek indziej". Niestety, sporą część uzyskanych z podatków funduszy przeznacza się na zawrotną liczbę projektów i organizacji, które bezpośrednio i pośrednio wspierają lobby aborcjonistyczne na całym świecie. Znamienne, iż kanadyjska delegacja do zgromadzenia ONZ od lat znana jest lobbystom jako czołowy głos w kierunku rozpowszechnienia aborcji w krajach rozwijających się. Jedynie w ostatnim roku federacja kanadyjskich Podatników ujawniła, że konserwatywny rząd Kanady zapłacił 44 mln 50 tys. dolarów Funduszowi Ludnościowemu ONZ, z których to aż 18 mln przeznaczono dla IPPF. Inne organizacje oraz grupy lobbystyczne propagujące aborcję i trudniące się zabijaniem nienarodzonych dzieci również są finansowane zarówno przez kanadyjski rząd, jak i Światową Organizację Zdrowia (WHO), Program Rozwoju Narodów Zjednoczonych (UNDP) oraz Bank Światowy.
Anna Wiejak
"Nasz Dziennik" 2008-02-05
Autor: wa