Serce, które łączy
Treść
"Najświętsze Serce Jezusa i serce chrześcijanina" - pod takim hasłem na Jasnej Górze odbędzie się ogólnopolskie sympozjum Wspólnot dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.
- Naczelna idea sympozjum to w duchu wierności dla Kościoła przyczyniać się do promowania kultu Najświętszego Serca Jezusa. Sympozjum organizowane jest przez Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca, zatem oprócz propagowania kultu ma ono także cel formacyjny - podkreśla ks. prof. Janusz Królikowski. - Akt indywidualnego czy rodzinnego poświęcenia znany jest w praktyce Kościoła od dawna, nowym elementem, na który zwracają uwagę wspólnoty, jest intronizacja typu społecznego, wspólnotowego - dodaje ks. prof. Janusz Królikowski. Sympozjum na Jasnej Górze rozpocznie się jutro Mszą św. sprawowaną o godz. 18.30 oraz nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Małgorzata Bochenek
Nasz Dziennik 2011-06-28
Autor: jc