Sensacja z Koszalina

Sporą niespodzianką zakończył się finał Pucharu Polski piłkarek ręcznych. Trofeum zdobyła drużyna AZS Politechniki Koszalińskiej, która pokonała w Elblągu aktualne mistrzynie kraju, SPR Safo Lublin 32:26 (18:15). Lublinianki, które mistrzostwo zdobyły w sposób niemal bezapelacyjny, były faworytkami pojedynku z czwartą drużyną zakończonego niedawno ligowego sezonu. Tymczasem już początek meczu pokazał, że możemy być świadkami emocjonującego i wyrównanego starcia. Długo żadna z drużyn nie mogła wypracować sobie większej przewagi, często na tablicy wyników widniał remis. Tuż przed przerwą, przy stanie 16:15, koszalinianki wykorzystały jednak grę w przewadze i po trafieniach Iwony Szafulskiej i Doroty Skipor uzyskały trzybramkowe prowadzenie. Gdy na początku drugiej połowy dorzuciły jeszcze dwa trafienia, zapachniało sensacją. I jak się okazało - do niej doszło. Akademiczki wykorzystały kapitalne interwencje bramkarki Iwony Łącz, wyprowadzały groźne kontry, po których powiększały przewagę. Mistrzynie Polski były bezradne... Pisk "Nasz Dziennik" 2008-05-19