Sensacja przy Konwiktorskiej

Pod znakiem nieoczekiwanego zwycięstwa broniącej się przed spadkiem do drugiej ligi Polonii Warszawa z Groclinem Dyskobolią oraz rekordu frekwencji na stadionie w Poznaniu stały sobotnie mecze 17. kolejki piłkarskiej ekstraklasy.
Około 28 tysięcy widzów zgromadził mecz poznańskiego Lecha ze znajdującą się na wiosnę w znakomitej formie Legią Warszawa. Czwarte, kolejne w tej rundzie zwycięstwo nie przyszło stołecznej drużynie łatwo. Przez większą część spotkania przeważali bowiem poznaniacy i to oni stworzyli sobie więcej dogodnych sytuacji do zdobycia bramek. Ładnym akcjom lechitów, wśród których wyróżniał się Paweł Kaczorowski (już w pierwszych minutach trafił w poprzeczkę) brakowało jednak wykończenia. A legioniści, grający wolniej i jakby mniej ambitnie niż gospodarze, czekali na swoją szansę. Wreszcie w 54. minucie wykorzystali błąd w ustawieniu obrońców Lecha, a niekonwencjonalnymi umiejętnościami popisali się Vukovic i Włodarczyk. Serb pięknie zagrał prostopadłą piłkę na wolne pole, tam znalazł się pozyskany w zimowej przerwie z łódzkiego Widzewa napastnik Legii i natychmiast precyzyjnie uderzył, nie dając Piątkowi szans na skuteczną obronę. Już do końca spotkania warszawianie nie pozwolili sobie wydrzeć zwycięstwa.
Zaskoczyła in minus grająca dotychczas wiosną efektownie i skutecznie drużyna Groclinu Dyskobolii. Grodziszczanie, w składzie których aż roi się od byłych polonistów (Igor Kozioł, Mariusz Pawlak, Piotr Rocki, czy Tomasz Wieszczycki), nie zrobili krzywdy "Czarnym Koszulom", zajmującym do soboty dwunaste, czyli zagrożone spadkiem z ekstraklasy miejsce w tabeli. Czołową postacią warszawskiego meczu był zdobywca dwóch bramek Paweł Sobczak, który zimą wrócił do Polski po wojażach w klubach zagranicznych. Strzelecką niemoc przełamali piłkarze Widzewa. Gol zdobyty przez Rafała Pawlaka w spotkaniu z Górnikiem Łęczna po 55 minutach bramkowej abstynencji łodzian nie zapewnił im jednak choćby remisu.
Wyniki 17. kolejki: Lech Poznań - Legia Warszawa 0:1 (0:0). Bramka: Włodarczyk (54. min); Górnik Polkowice - Wisła Płock 1:2 (0:1). Bramki: Gęsior (78., samobójcza) - Jeleń (45., 85.); Odra Wodzisław - Dospel Katowice 1:0 (1:0). Nosal (26.); Górnik Zabrze - Lukullus Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0 (0:0). Popiela (84., karny); Górnik Łęczna - Widzew Łódź 2:1 (1:0). Wolański (12.), Szałachowski (87.) - Pawlak (50.); Polonia Warszawa - Groclin Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 3:1 (1:1). Sobczak (22., 52.), Dźwigała (82., karny) - Mila (32.). Niedzielny mecz na szczycie ekstraklasy Wisła Kraków - Amica Wronki zakończył się po zamknięciu tego wydania "Naszego Dziennika".