Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

Sejm przyjął tzw. ustawę deregulacyjną

Treść

Ta ustawa ma poszerzyć zakres wolności obywateli i wolności gospodarczej. Sejm przyjął ustawę deregulacyjną, zgodnie z którą, decyzje w pierwszej instancji, jeśli będą całkowicie zgodne z oczekiwaniem strony, staną się ostateczne w momencie ich wydania.

Mniej ograniczeń administracyjnych, łatwiejsza działalność gospodarcza i łatwiejsze życie zwykłego człowieka. Sejm uchwalił tzw. ustawę deregulacyjną, która znosi szereg niekiedy absurdalnych i uciążliwych przepisów – mówił poseł Prawa i Sprawiedliwości, Bartłomiej Wróblewski.

– Kiedy sprzedawaliśmy nieruchomość, potrzebowaliśmy zaświadczenia, że grunt nie jest lasem, że na tym gruncie nie jest prowadzona gospodarka leśna. Po wejściu w życie ustawy wystarczy złożyć oświadczenie – wyjaśnił polityk.

Ustawa podnosi kwoty wolne od podatku od spadków i darowizn. Ułatwi  też prowadzenie działalności gospodarczej.

– O połowę podwyższamy kwotę, do której można prowadzić tzw. działalność nierejestrowaną, tj. działalność, która nie wymaga wszystkich formalności, które są związane z prowadzeniem działalności gospodarczej – wyjaśnił Bartłomiej Wróblewski.

Za ustawą deregulacyjną głosowało 271 posłów, przeciw głosowało 177. Teraz zajmą się nią senatorowie.

TV Trwam News

 

Żródło: radiomaryja.pl, 29 stycznia 2023

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy Cię o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl

 

Autor: mj