Sarkozy: Popełniałem błędy
Treść
Dwa lata po wyborze na prezydenta Francji Nicolas Sarkozy przyznał się  publicznie do błędów. "Czy to wszystko, co mi się zarzuca, jest niesprawiedliwe?  Nie - stwierdził w wywiadzie dla tygodnika "Le Nouvel  Observateur".
Pytany, czy jest przekonany, że nie popełnił pomyłek w  czasie pierwszych dwóch lat swoich rządów, Nicolas Sarkozy odpowiedział: "Na  pewno nie". 
W stosunku do krytyk dotyczących zamiłowania do luksusu  (powyborczej kolacji w snobistycznej restauracji Fouquet z szefami wielkich  firm, zwłaszcza medialnych) prezydent przypomniał, że tego typu krytyki pojawiły  się już znacznie wcześniej, kiedy jego życie zawodowe i osobiste nie było łatwe.  - Nigdy nie przykładałem wielkiej wagi do wieczoru u Fouqueta i byłem w błędzie  - wyznał Nicolas Sarkozy. - W każdym przypadku, jeżeli coś jest źle zrozumiane i  jest źródłem polemik, to jest to błąd, którego nie należy więcej popełniać -  zadeklarował. Pytany o komentarze sugerujące "koniec sarkozyzmu i zapału  reformatorskiego", prezydent Francji przerwał rozmowę.
FLC
"Nasz Dziennik" 2009-07-06
Autor: wa