Rozszerzajmy dobro według naszych talentów i możliwości
Treść
Alleluja!
Z naszą Świetlicą utrzymuję kontakt przez względnie lakoniczny acz ilustrowany Facebook i przez refleksje z Dziennika Polskiego. Odczuwam jednak brak „blogowej” wymiany myśli, pełnej sporów i kontrowersji, które osobiście dawały mi wiele do myślenia i wiele radości, a tylko, jeśli były nie do przyjęcia pod względem formy, nie budziły mojego zachwytu. Napiszę więc choć parę słów, by przerwać milczenie i odświeżyć dawną atmosferę. Dzieje się wciąż bardzo dużo. Każdego dnia byłoby o czym pisać, nawet, gdy się decydujemy nie pisać wprost o polityce. Nie jest to łatwe, gdyż dzisiaj każdy temat można podciągnąć „pod politykę”. I to nie taką, która jest roztropną troską o dobro społeczne, ale bezpardonową walką o władzę. Ostre spory na ogół niewiele zmieniają, a za to niszczą nerwy ludziom i podrywają i tak już niewielkie zaufanie społeczne.
Niech więc ci, którzy zawodowo zajmują się polityką, dbają o to, by nabrała ona wreszcie prawdziwie ludzkiego oblicza, a cała reszta niech się stara być takimi w codziennym życiu, by odnawiać oblicze tej ziemi. Gdzieniegdzie to się nawet nieźle udaje. Rozszerzajmy dobro według naszych talentów i możliwości.
Jak już podawaliśmy na FB, pierwsza seria telewizyjnego programu „Sekrety mnichów” zyskała uznanie u widzów i władz telewizji, wobec czego zaczęliśmy emisję drugiej serii, podobnie 12 odcinków w niedziele na Jedynce, przed Aniołem Pańskim.
Poza pracą nad tymi programami i publikowaniem drobnych form literackich, odpowiadam na liczne wciąż zaproszenia do domów kultury, bibliotek, czy podobnych instytucji. Pozwolę sobie wyliczyć miejscowości, które odwiedziłem, począwszy od lutego br.: Sanok, Strzyżów, Tomaszów Lubelski, Stalowa Wola, Warszawa (3x), Łódx, Piotrków, Siedlce, Jastrzębie, Głogów, Lubiń – opactwo, Gostyń i Kalwaria Zebrzydowska. Wszystkich spotkanych tam Ludzi najserdedczniej pozdrawiam i pamiętam o nich w modlitwie. Odnosi się to również i do naszych Świetliczan, zwłaszcza tych Najdawniejszych..
„Co twoje, to moje, a co moje, to nie rusz”. Jak walczyć z „chorobą narzekania”? W jaki sposób zacząć żyć w pełni?
Niech Bóg Wam Wszystkim Błogosławi
Wasz brat Leon OSB
Źródło: ps-po.pl, 9 maja 2017
Autor: mj
Tagi: Rozszerzajmy dobro według naszych talentów i możliwości