Rekord Lehmanna

Od wtorkowego wieczoru Jens Lehmann, bramkarz Arsenalu Londyn, jest na ustach całej piłkarskiej Europy. Niemiec nie tylko wprowadził "Kanonierów" do finału Ligi Mistrzów, ale i ustanowił niebywały rekord.

746 minut - dokładnie tyle czasu Lehmann nie puścił bramki w rozgrywkach elitarnej LM. Nie pokonali go ani znakomici napastnicy Realu Madryt i Juventusu Turyn, ani Villarrealu. Dzięki temu londyńczycy po raz pierwszy w historii awansowali do finału Ligi. Po wygranej 1:0 na własnym stadionie w rewanżu z Villarealem bezbramkowo zremisowali. Dzięki Niemcowi, który prócz wielu udanych interwencji zapisał na swe konto obroniony rzut karny. W ostatniej minucie wykonywał go argentyński gwiazdor Juan Riquelme.
Jako ostatni Lehmanna pokonał Bośniak Hasan Salihamidzić z Bayernu Monachium. Było to w 1/8 finału... poprzedniej edycji LM. W tej Niemiec wystąpił w siedmiu meczach. W fazie grupowej zastępował go Hiszpan Manuel Almunia, który w trzech meczach zachował czyste konto. Dzięki temu Arsenal od dziesięciu spotkań nie stracił gola...