Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Redemptoryści z wyróżnieniem ,,Św. Jan Paweł II. Odkrywajmy prawdę"

Treść

Na Jasnej Górze zostały dziś wręczone wyróżnienia „Święty Jan Paweł II. Odkrywajmy Prawdę”. Inicjatorem nagród jest Fundacja Instytut Mediów powołana przez ks. abp. Wacława Depo, metropolitę częstochowskiego. Jak zaznaczają organizatorzy wydarzenia, „wyróżnienia trafiły do niewielkiego grona ludzi i instytucji, których wkład w mówienie prawdy o pontyfikacie św. Jana Pawła II jest niepodważalny i widoczny każdego dnia”. W tym zacnym gronie znaleźli się: Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika i Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela, czyli Ojcowie Redemptoryści, którzy prowadzą Radio Maryja, Telewizja Trwam, Nasz Dziennik oraz Akademię Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Z rąk ks. abp Wacława Depo statuetkę odebrał o. prof. Zdzisław Klafka CSsR.

 

W ostatnim czasie nasiliły się ataki na św. Jana Pawła II. Po emisji kłamliwego i oszczerczego reportażu, który został wyświetlony przez stację TVN, obudziły się liczne środowiska katolickie, które wyraziły swój sprzeciw wobec bezpodstawnym oskarżeniom, ale również zaczęły przypominać dziedzictwo, jakie pozostawił po sobie Papież Polak. Jak zaznaczył ks. abp Wacław Depo podczas uroczystości wyróżnienia „Święty Jan Paweł II. Odkrywajmy Prawdę”, bez odniesienia do Ducha Świętego nie obronimy godności Jana Pawła II.

Trzeba Go przywoływać w rozpoznawaniu prawdy. Ci, którzy atakują, muszą być też podmiotami naszej modlitwy i przebaczenia – dodał.

 

„Święty Jan Paweł II. Odkrywajmy Prawdę” to wyróżnienie, które wręczono na Jasnej Górze po raz pierwszy. Inicjatorami nagród jest metropolita częstochowski oraz Fundacja Instytut Mediów. Tegoroczne statuetki trafiły do Ojców Paulinów i Ojców Redemptorystów „za niepodważalny wkład w mówienie prawdy o pontyfikacie Jana Pawła II”.

 

Jak powiedział o. Zdzisław Klafka CSsR, „dla nas, Redemptorystów, to wyróżnienie jest podziękowaniem za cały Boży trud, jaki wniósł założyciel Radia Maryja Ojciec Dyrektor Tadeusz Rydzyk CSsR oraz cała Rodzina Radia Maryja”.

To jest taki zbiorowy trud, ofiara, ale też jest to wspólna ewangelizacja, która dokonała się i dokonuje przez Radio Maryja, TV Trwam. Staramy się to nieustannie też czynić na płaszczyźnie refleksji akademickiej już od ponad 21 lat. Trzeba również powiedzieć, że to wyróżnienie jest też za obronę myśli, dziedzictwa Jana Pawła II. Radio Maryja i te wszystkie dzieła powstały tak naprawdę w czasie pontyfikatu Papieża Polaka, który powiedział: „Ja Panu Bogu codziennie dziękuję za to, że w Polsce jest takie radio, które nazywa się Radio Maryja”. Wiedział, że przez to medium Ewangelia – i to w tym wydaniu maryjnym – dociera do polskich domów, do tych ludzi, którzy nie mogą iść do kościoła, a tu mają możliwość skorzystania, chociaż może i się do tego nie przyznają, że czasami się modlą z Radiem Maryja czy też oglądają informacje w TV Trwam. Głoszenie prawdy odbywa się poprzez modlitwę, bycie blisko Pana Boga, ale też głoszenie i poznawanie prawdy poprzez rzetelne dziennikarstwo – zaznaczył ojciec rektor AKSiM.

 

Natomiast generał Ojców Paulinów, dziękując za wyróżnienie, powiedział, że jest to swego rodzaju zobowiązanie.

Dziedzictwo Jana Pawła II wpisane w Jasnogórskie Sanktuarium to dziedzictwo wolności, które podejmujemy w 17 krajach, gdzie posługujemy. To wezwanie do obrony podstawowych wartości – wskazał o. Arnold Chrapkowski OSPPE.

Uroczystość odbyła się w Bastionie św. Barbary na Jasnej Górze.

radiomaryja.pl

Żródło: radiomaryja.pl, 24 marca 2023
Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy Cię o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl

Autor: mj

Tagi: Redemptoryści