Ratujmy grzeszników
Treść
(FOT. R. SOBKOWICZ)
Pod patronatem „Naszego Dziennika”
Przez modlitwę możemy realnie zmieniać losy świata, możemy ratować grzeszników. Zwracali na to uwagę uczestnicy sympozjum poświęconego Apostolatowi Fatimskiemu, które odbyło się w Warszawie.
– Tyle dziś mówimy o agresji Rosji na Ukrainę, zobaczmy, ile jest koncepcji, co zrobić. Jeśli znamy orędzie z Fatimy, wiemy, co robić, aby całe narody nie zniknęły z powierzchni ziemi za przyczyną błędów Rosji. Pan Bóg zmieni świat, a nie Bruksela, NATO, Unia Europejska – mówił w czasie spotkania w warszawskiej parafii Najczystszego Serca Maryi ks. dr Krzysztof Czapla SAC, dyrektor Sekretariatu Fatimskiego w Zakopanem. – W Fatimie nie jest powiedziane: „Nałóżcie sankcje na Rosję”. Jest powiedziane: „Módlcie się, oddajcie świat Niepokalanemu Sercu Maryi, aby błędy Rosji nie rozszerzały się na cały świat”. Co to znaczy nawrócić się? To znaczy zerwać z grzechem, zerwać z programowo szerzonym ateizmem – wskazywał w referacie „Fatima ratunkiem dla Polski i świata”.
W czasie spotkania zwracano uwagę na prorocką misję Fatimy i potrzebę oddania się Niepokalanemu Sercu Maryi. Ukazywano, jak wielka Boża potęga stoi za Niepokalanym Sercem Maryi. Wiele też miejsca poświęcono nabożeństwu pierwszych sobót miesiąca. – Odprawianie tego nabożeństwa to odnawianie aktu oddania Najświętszej Maryi. To potwierdzenie wierności temu aktowi. Pierwsze soboty są tworzeniem nowego pokolenia ludzi, przez które Maryja da nam zwycięstwo. Nie bójmy się poznawać orędzia fatimskiego i związać się z nim emocjonalnie – apelował ks. prałat Krzysztof Ukleja.
W czasie sympozjum Tomasz Morawski wspominał Anatola Kaszczuka, podkreślając jego naznaczone maryjnością życie. Na spotkaniu zostały także przeczytane świadectwa s. Marii Drozd i Ewy Hanter, które z powodu choroby nie mogły przybyć na sympozjum. Po części referatów i świadectw podczas panelu dyskusyjnego uczestnicy sympozjum dzielili się osobistymi doświadczeniami związanymi z praktykowaniem nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca.
Agnieszka Paprocka-Waszkiewicz
Nasz Dziennik, 29 września 2014
Autor: mj