Rajd Lotos Baltic Cup

Zbigniew Gabryś i pilot Artur Natkaniec na mitsubishi lancer wygrali, według nieoficjalnych jeszcze wyników, Rajd Lotos Baltic Cup, piątą eliminację mistrzostw Polski. Drugie miejsce zajął Michał Bębenek (mitsubishi lancer) ze stratą 6,3 s, a trzecie Francuz Bryan Bouffier (peugeot 207 S2000) - strata 10,8 sekundy.

Bouffier wygrał wszystkie cztery wczorajsze odcinki specjalne, potwierdzając, że jest zdecydowanie najszybszy w stawce startujących. Francuz, który w pierwszym dniu rajdu stracił ponad dwie minuty na skutek awarii półosi, systematycznie odrabiał straty i ukończył rajd zaledwie dziesięć sekund za zwycięzcą. Rajd prowadzący szutrowymi drogami Kaszub okazał się pechowy dla broniącego tytułu mistrza Polski Leszka Kuzaja. Krakowski kierowca kolejny raz wykluczony został z walki o czołowe lokaty, tym razem na skutek uszkodzenia samochodu. Awaria w pierwszym dniu imprezy wyeliminowała Zbigniewa Staniszewskiego, który w sobotę przez dwa odcinki prowadził w klasyfikacji.
W Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski prowadzi Tomasz Kuchar, który w zakończonym wczoraj Rajdzie Baltic zajął piąte miejsce. Kuchar zgromadził 28 pkt i wyprzedza Bouffiera - 22, Sebastiana Frycza - 20, i Michała Bębenka - 16 punktów. Wczorajszy zwycięzca zajmuje w klasyfikacji RSMP piąte miejsce.