Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Radio Maryja wciąż broni wartości narodowych i katolickich

Treść

Radio Maryja zawsze stawało po stronie wartości narodowych i katolickich. Było wierne Panu Bogu i Matce Najświętszej. Uratowało Polskę przed walcem laicyzacji. Dlatego dla wielu stało się punktem odniesienia. Głosem, któremu można ufać.

Polska potrzebuje odważnych mediów – mówi poseł Jan Mosiński.

– Bardzo łatwo jest się niechcący zagubić. Stąd bardzo cenię konstruktywne uwagi, które płyną z fal Radia Maryja, zwłaszcza od słuchaczy, którzy zatroskani o Ojczyznę, mówią nam, jak postępować – wskazuje poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Mosiński.

Radio Maryja przez 28 lat nigdy nie poszło na żaden kompromis. Zawsze odważnie stawało w obronie wartości narodowo-katolickich – podkreśla wiceminister obrony Wojciech Skurkiewicz.

– Jeżeli chodzi o ochronę życia, o kwestie dotyczące dekalogu, tutaj nie ma kompromisu – zaznacza minister Wojciech Skurkiewicz.

I tylko ten brak kompromisu pozwolił uratować Polskę przed walcem laicyzacji – mówi poseł prof. Przemysław Czarnek.

– Tu nie ma kompromisów. Każdy, kto idzie na kompromisy w tym zakresie, ginie, a Radio Maryja żyje, Telewizja Trwam żyje i ci wszyscy ludzie są tego dowodem – wskazuje prof. Przemysław Czarnek.

Ta wspólnota jasno się określiła. Choć wielokrotnie była wyśmiewana i atakowana, pozostała wierna Bogu i Matce Bożej.

– To jest rodzina, która walczy o wartości. Walczy o wartości, wokół których trwa polski naród – o honor, Boga i Ojczyznę – podkreśla prezydencki minister Adam Kwiatkowski.

To od zawsze jest i będzie odważny głos, polski głos w polskich domach.

– Który potrafił się upominać o Polskę, o sprawy ludzi, o których nikt nie pamiętał – tłumaczy wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki.

Radio Maryja pozwoliło Polsce zachować tożsamość. I to w czasach, kiedy inne media zachłysnęły się obcym kapitałem i obcymi firmami, jakie pojawiły się na polskim rynku – wskazuje wicepremier Jacek Sasin.

– Właśnie tu, na antenie Radia Maryja, można było usłyszeć, że to nie jest dla nas dobre, że musimy wzmacniać obecność w gospodarce polskich przedsiębiorców – mówi minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Katolicka rozgłośnia z Torunia stoczyła wiele batalii. Wspólnie ze zmarłym niedawno prof. Janem Szyszko zbierała podpisy w obronie lasów – przypomina dyrektor generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny.

– Tych podpisów oficjalnie wpłynęło 3,5 mln, a nieoficjalnie – mówił mi to pan prof. jeszcze przed swoją śmiercią – było blisko 4 mln podpisów – zaznacza Andrzej Konieczny.

Te wszystkie lata i ta bezkompromisowość w obronie Kościoła i Polski pozwoliły radiu dla wielu stać się punktem odniesienia. Tak, jak w przypadku prof. Janusza Kaweckiego z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

– Słuchamy u innych nadawców, co mają do przekazania, ale jak zwracamy się później do tego punktu odniesienia, to znajdujemy go w tej rozgłośni – mówi prof. Janusz Kawecki.

I dziś – aby pozostać właśnie punktem odniesienia dla wielu Polaków – Radio Maryja wzywa do modlitwy. Takiej, która wynagrodzi Matce Bożej profanacje i bluźnierstwa. Stąd właśnie w 28. rocznicę Rodzina Radia Maryja rozpoczęła nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.

– Pragniemy być cali Twoi, całkiem należeć do Ciebie, każdego z nas daj Jezusowi – prosił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

W ten sposób wierni modlili się na hali przy ul. Bema. Ale wcześniej po różaniec sięgnęli także w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

Modlili się, bo przecież ta, która tak często była ostatnio obrażana, Maryja, jest ich patronką. I to Ona dalej będzie prowadzić swoje radio.

TV Trwam News

Źródło: radiomaryja.pl, 7 grudnia 2019

Autor: mj

Tagi: XXVIII Rocznica Powstania Radia Maryja XXVIII Rocznica Powstania Radia Maryja - publikacje