Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Przegląd smartfonów pancernych

Treść

Mimo powszechnego trendu, by produkować coraz smuklejsze i coraz bardziej zdominowane przez ekran smartfony, nie słabnie moda na modele o zwiększonej odporności na upadki, zalania i inne czynniki zewnętrze. Dla wszystkich, którym nie wystarczą kruche, delikatne urządzenie, przygotowaliśmy przegląd modeli pancernych smartfonów. Sprawdź, czy znajdziesz wśród nich swój przyszły telefon.

Pancerne smartfony – czym powinny się charakteryzować?

Na rynku nie brakuje modeli reklamowanych jako pancerne. Niestety bardzo wiele z nich to przestarzałe konstrukcje o archaicznych podzespołach, które są wytrzymałe również z uwagi na to, że właściciel nie chce się nimi posługiwać. Dlatego wybierająć odporny na czynniki zewnętrzne smartfon, powinniśmy brać pod uwagę przede wszystkim urządzenia, które nimi rzeczywiście są – zapewniające swobodną możliwość szybkiego surfowania po Internecie, robienia zdjęć, korzystania z map czy portali społecznościowych. Przegląd modeli pancernych smartfonów, który przygotowaliśmy dla ciebie, skupia się właśnie na takich urządzeniach – szybkich i funkcjonalnych, ale i wytrzymałych.

 

Przegląd modeli pancernych smartfonów do 1000 złotych

Tysiąc złotych to często spotykana półka cenowa, w której poszukujemy smartfonów. O ile wśród tradycyjnych konstrukcji do tej ceny mamy mnóstwo modeli do wyboru, o tyle znalezienie wzmacnianego sensownego smartfona może być już wyzwaniem. Trzeba uczciwie przyznać, że wzmocniona obudowa znacząco podnosi koszt produkcji takiego urządzenia. Niemniej udało nam się znaleźć kilka godnych polecenia propozycji. Oto one:

  • Samsung Galaxy XCover 4s – koreańska propozycja z trudem, ale jednak mieści się w limicie 1000 złotych. Co oferuje w zamian? 5-calowy ekran o dobrej rozdzielczości, czytelny nawet w pełnym słońcu, możliwość obsługi w rękawicach, specjalny programowalny przycisk Active Key, wymienną baterię z szybkim ładowaniem. Całość wykończona jest antypoślizgowym materiałem, spełnia normy wodoszczelności IP68 (do 1,5 m przez 30 minut) i wytrzymałościową MIL-STD 810G (m.in. upadek z 1,2 metra na twardą powierzchnię). Całość uzupełnia 16-megapikselowa kamera z lampą błyskową LED. Exynos 7885 i 3 GB pamięci RAM zapewniają wystarczające.
  • uleFone Armor 6E 4/64 – dalekowschodnia propozycja, również oscylująca w okolicach 1000 złotych, zapewnia bardzo wysoką wydajność, gwarantowaną przez procesor MediaTek Helio P70 i 4 GB pamięci RAM, zamkniętą w wytrzymałej obudowie. Urządzenie spełnia normy MIL-STD-810G i IP68K, pozwalające na zachowanie sprawności nawet pod silnym strumieniem wody. Całość połączona z baterią o pojemności 5000 mAh i dosyć smukłą elegancką obudową tworzy spójną konstrukcję, która może się podobać. Ekran 6,2 cala IPS, podwójny aparat i funkcja skanowania twarzą zapewniają wrażenia z użytkowania porównywalne z flagowcami.

Telefony pancerne z najwyższej półki

Po porzuceniu ograniczeń cenowych oferta pancernych smartfonów znacznie się powiększa. W kwocie powyżej 1000 złotych znajdziemy więcej nowoczesnych rozwiązań od największych producentów, a same urządzenia nie odstają zbytnio od najmocniejszych smartfonów na rynku. Wybraliśmy dla ciebie najciekawsze.

  • CAT S61 – firma Cat znana z produkcji maszyn i pojazdów budowlanych o największej wytrzymałości od pewnego czasu z powodzeniem eksperymentuje z telefonami. Model Cat S61 jest urządzeniem znacznie różniącym się od konkurencji – nie tylko pod względem wytrzymałości, ale również dodatkowych funkcji, w które zdecydował się wyposażyć go producent. W nowym modelu znajdziemy m.in. kamerę termowizyjną (sprzętową), dalmierz laserowy, termometr, czujnik wilgotności powietrza i zanieczyszczeń. To bogaty zestaw, który docenią nie tylko profesjonaliści. Miłym dodatkiem jest bardzo duża bateria, o pojemności 4500 mAh, podwójny aparat i supertajny ekran o przekątnej 5,2" działający w rękawiczkach czy podczas obsługi mokrymi dłońmi. Za wydajność odpowiada niezły Snapdragon 630 i 4 GB pamięci operacyjnej.
  • Samsung XCover Pro – to model, który lada moment ma pojawić się na rynku. To bardzo wydajna propozycja o wzmocnionej konstrukcji i smukłej jak na swoją klasę budowie. Exynos 9611 (wykorzystywany również w modelach M30, A50s i A51), 4 GB RAM i duży 6,2-calowy wyświetlacz Full HD+ zadbają o to, by nie czuć było różnicy w porównaniu ze standardowymi modelami. Z wyróżniających konstrukcję dodatków należy wymienić wbudowany terminal płatniczy mPOS, baterię 4050 mAh z szybkim ładowaniem, dwa programowalne przyciski boczne i czytnik linii papilarnych na bocznej krawędzi. Całość wyceniona na 2199 złotych. 

Wciąż niezdecydowany?

Jeśli nasz przegląd modeli pancernych smartfonów nie pozwolił ci na wyłonienie twojego faworyta, zachęcamy cię do dalszych poszukiwań. Więcej informacji i oponii na temat wybranych pancernych smartfonów znajdziesz w ranking smartfonów pancernych lub poprostu na www.ceneo.pl. Dostępne na ceneo filtry pozwolą ci szybko odnaleźć modele o interesujących cię parametrach.

Autor: Silesian