Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Premier M. Morawiecki: Programy „800 Plus” i „Maluch Plus” wywołały „rewolucję godnościową”

Treść

Premier Mateusz Morawiecki gościł w żłobku samorządowym w Działoszycach w woj. świętokrzyskim. Tam otwarto kolejny żłobek i przedszkole sfinansowane z programu „Maluch Plus”. Program ten, jak i „800 Plus” wywołały „rewolucję godnościową” – wskazywał premier.

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że dzięki programowi „800 Plus” zakończyły się zakupy na tzw. zeszyt – „na kreskę”.

– 800 Plus, ten wielki, wspaniały program PiS pozwoli też rozwijać polskie dzieci jeszcze lepiej, bo to dzięki programowi 500 Plus, a zaraz 800 Plus, bardzo wiele dzieci skorzystało z dodatkowych zajęć, korzysta z zajęć sportowych, rozwija swoje talenty muzyczne, sportowe, kulturalne i wszelkie inne. To wielki, przełomowy program, z którego jako PiS jesteśmy bardzo dumni – przekonywał szef rządu.  

„Dzieci to najcenniejszy skarb każdej rodziny i największa wartość dla państwa, to nadzieja narodu na przyszłość” – dodał Mateusz Morawiecki. Premier nawiązał także do programu „Maluch Plus”. Podkreślił, że rozwój potencjału dzieci musi iść w parze z rozwojem rodziców.

– Nie chcemy, żeby to myślenie było zamknięte w takim dylemacie: czy młodość w niedostatku, czy starość w samotności. Chcemy, aby każdy, kto chce mieć dzieci, mógł mieć dzieci i mógł jednocześnie też ze spokojem myśleć o kolejnych dekadach swojego życia – zaznaczył Mateusz Morawiecki.    

Od początku powstania programu „Maluch Plus” zwiększono liczbę miejsc opieki żłobkowej z ok. 80 tysięcy do 230 tysięcy. Budowanych jest kolejnych 100 tysięcy miejsc.

TV Trwam News

Żródło: radiomaryja.pl,

Autor: mj