Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Pralki przemysłowe nowej generacji

Treść

Przemysłowe urządzenia piorące przechodzą taką samą ewolucję jak domowe pralki i suszarki. W przypadku produktów do zastosowań profesjonalnych nowoczesne rozwiązania i oszczędne technologie mają kluczowe znaczenie – mogą one zauważalnie poprawić rentowność pralni.

Pralka przemysłowa jest skonstruowana z myślą o pracy nawet przez 24 godziny na dobę. Urządzenie tego typu musi być zbudowane w oparciu o solidny monoblok. Takie konstrukcje nie powinny wykorzystywać sprężyn i akumulatorów, które przy tak intensywnej eksploatacji uległyby szybkiemu zużyciu. To generowałoby dodatkowe koszty eksploatacyjne i mogłoby doprowadzić do niepożądanych przestojów w pracy urządzeń. Wymagane jest jednak, aby taka pralnica przemysłowa była na stałe zamocowana do podłoża za pomocą specjalnych kotw, dzięki czemu będzie stabilnie pracować i amortyzować wszystkie generowane drgania.

Typowo przemysłowe modele pralek i pralnic są dostępne na stronie https://gp-pralnia.pl/pralki-przemyslowe – tutaj można przejrzeć ofertę renomowanych produktów od włoskich producentów.

System precyzyjnego ważenia 

Każdy cykl prania powinien wykorzystywać dokładnie tyle detergentu, ile jest potrzebne. Zbyt mała ilość niedokładnie usunie plamy z tkanin (co w dzisiejszych czasach i w profesjonalnych obiektach usługowych jest po prostu niedopuszczalne), a zbyt duża ilość będzie przede wszystkim powodować niepotrzebne straty dla przedsiębiorstwa.

Nowoczesne pralki są wyposażone w systemy DWS, które ważą każdy załadunek i odpowiednio dawkują ilość wody i środków czyszczących. Takie ważenie może się odbywać w oparciu o zwykłą wagę, ale bardziej zaawansowane konstrukcje mierzą też ilość wchłoniętej wody przez tkaniny. Taka informacja pomaga ocenić strukturę prania i bardziej precyzyjnie dopasować parametry programów automatycznych.

Mieszalnik do detergentów i blokady bezpieczeństwa 

To pozornie drugorzędne urządzenie nabiera szczególnego znaczenia w przypadku dużych ładunków prania, które w największych modelach mogą dochodzić do 28 kilogramów. Przed wprowadzeniem do bębna, środek czyszczący jest mieszany z wodą w specjalnej, osobnej komorze. To pomaga go rozpuścić, a dzięki temu detergent lepiej wchłania się w tkaniny i pozwala dokładniej wywabić wszystkie nieczystości.

Jest to szczególnie istotne w przypadku zakładów stosujących detergenty w proszku. Pralka przemysłowa powinna być też wyposażona w systemy blokujące, które zapobiegają zanieczyszczeniu instalacji wodociągowych w przypadku powstania niskiego ciśnienia.

Systemy płatności i zabezpieczenia dla użytkowników 

Pralnica przemysłowa może być udostępniona klientom i może stanowić dodatkowe źródło dochodu dla przedsiębiorstwa. Pralka na monety może być zintegrowana z terminalami płatności, dzięki czemu działa ona bez konieczności obsługi przez pracowników.

Aby zapewnić zgodność z przepisami BHP, urządzenia pralnicze nie mogą fizycznie nagrzewać się do temperatury przekraczającej 55 stopni Celsjusza. Taka temperatura zabezpiecza użytkowników przed ewentualnymi poparzeniami.

Dodatkowo dostęp do specjalnych programów prania można zabezpieczyć za pomocą haseł, dzięki czemu niepowołane osoby nie uruchomią urządzenia w niewłaściwy sposób.

Obwody sterujące pralkami przemysłowymi powinny być skonstruowane z wykorzystaniem niskiego napięcia, co eliminuje ryzyko porażenia prądem podczas pracy i konserwacji urządzenia.

Autor: Silesian