PP: sensacja w Sanoku

Legia Warszawa przegrała 1:2 z trzecioligową Stalą Sanok w środowym meczu piłkarskiego Pucharu Polski. Zespół mistrzów Polski odpadł z rozgrywek już na poziomie 1/16 finału.

– To spotkanie to kompromitacja. Oczekiwałem profesjonalnego podejścia do meczu. Na stojąco nie da się wygrać. Dzisiaj kilku zawodników dostało szansę gry od początku, ale chyba nie chcieli jej wykorzystać. Mieliśmy bardzo dużo głupich strat. Zabrakło ambicji, zaangażowania, woli walki – powiedział po spotkaniu trener mistrzów Polski, Dariusz Wdowczyk.

Niespodzianką, choć dużo mniejszego kalibru, była przegrana Odry Wodzisław Śl. z trzecioligowym Radomiakiem Radom 0:1. Blisko zaskakującego rozstrzygnięcia było także w Iławie, gdzie dopiero cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu Dawid Banaczek doprowadził do remisu w spotkaniu czwartoligowego Jezioraka z Zagłębiem Lubin. W dodatkowym czasie gry górą byli pierwszoligowcy, którzy wygrali 3:2.

Zacięty bój stoczyła Wisła Płock z trzecioligowym Okocimski Brzesko. Po 90. minutach było 3:3, chociaż zespół z ekstraklasy prowadził już 3:0. W dogrywce oba zespoły strzeliły po jednej bramce. W karnych Wisła zwyciężyła 3:1.

Dopiero rzuty karne wyłoniły zwycięzcę meczu w Polkowicach. Miejscowy Górnik wyeliminował grającego w rezerwowym składzie lidera Orange Ekstraklasy BOT GKS Bełchatów. Po 120. minutach gry był remis 2:2.

Stal Sanok – Legia Warszawa 2:1 (1:0).

Awans: Stal Sanok

Bramki: 1:0 Piotr Badowicz (37), 1:1 Miroslav Radović (73), 2:1 Ireneusz Gryboś (77)

Żółte kartki: Daniel Niemczyk, Maciej Kuzicki (Stal), Guerrerio Roger (Legia)

Widzów: ok. 2,5 tys.

ŁKS Łódź – Górnik Łęczna 2:1 (1:0)

Awans: ŁKS

Bramki: 1:0 Ensar Arifovic (15), 2:0 Ensar Arifovic (71), 2:1 Grzegorz Szymanek (90+3)

Żółte kartki: Robert Sierant, Grzegorz Kmiecik (ŁKS), Mariusz Pawelec, Dawid Sołdecki (Górnik)

Sędziował: Artur Szydłowski (Kraków)

Widzów: 2,5 tys.

Tur Turek – Kolporter Korona Kielce 1:3 (0:1)

Awans: Kolporter

Bramki: 0:1 Piotr Bagnicki (43), 1:1 Marcin Majewski (49), 1:2 Piotr Bagnicki (58), 1:3 Piotr Bagnicki (85)

Żółte kartki: Mariusz Gostyński, Łukasz Matusiak (Tur), Veselin Djokovic, Marcin Kaczmarek, Hermes, Cezary Wilk, Tomasz Brzyski (Kolporter)

Sędziował: Adam Lyczmański (Bydgoszcz)

Widzów: 3,5 tys.

Okocimski Brzesko – Wisła Płock 4:4 po dogrywce (3:3, 0:2), karne 1:3

Awans: Wisła

Bramki: 0:1 Tomasz Dosek (18), 0:2 Karol Gregorek (33), 0:3 Tomasz Dosek (55), 1:3 Marcin Imiołek (71), 2:3 Tomasz Kozieł (76), 3:3 Rafał Policht (83), 3:4 Karol Gregorek (92), 4:4 Dariusz Karwat (120+1)

Żółta kartka: Okocimski Brzesko: Robert Stanula; Wisła Płock: Żarko Blada

Sędzia: Mariusz Podgórski Wrocław

Widzów: 1800

Wyniki wtorkowych spotkań:

Jeziorak Iława - Zagłębie Lubin 2:3 po dogr. (1:1, 0:0)
Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 0:2 (0:2)
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lech Poznań 1:2 (0:2)
Mieszko Gniezno - Górnik Zabrze 0:1 (0:0)
Radomiak Radom - Odra Wodzisław Śląski 1:0 (0:0)
Górnik Polkowice - BOT GKS Bełchatów 2:2 po dogr. (2:2, 0:1), karne 5:4
Piast Gliwice - Arka Gdynia 2:5 (1:5)
Widzew Łódź - Cracovia Kraków 0:2 (0:1)
Ruch Chorzów - Polonia Warszawa 6:0 (3:0)

26 września, wtorek

Znicz Pruszków - Groclin Grodzisk Wielkopolski (15.30)

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Wisła Kraków - przełożony w związku z meczem Wisły z FC Sevilla z okazji stulecia krakowskiego klubu