Powołanie misyjne
Treść
Aby Duch Święty sprawił, że wiele osób w naszych wspólnotach pójdzie za głosem powołania misyjnego i będzie gotowych całkowicie poświęcić się szerzeniu królestwa Bożego.
Powołania kapłańskiego czy do życia zakonnego człowiek nie wybiera sobie sam. Jest to zawsze dar otrzymany od Boga. Ten, kto otrzymuje taki dar, jest zaproszony, by go przyjął i zrealizował dla dobra swojego i całego Kościoła. Również wyjazd na misje to nie kaprys niespokojnego ducha ani próba posmakowania życia w ekstremalnych warunkach. Życie na misji faktycznie bardzo często będzie się łączyło z ubogimi warunkami bytowymi, z poznaniem ludzi w odmienności ich kultury, okazją do zwiedzenia pięknych miejsc. Chęć poznawania cudowności świata może kogoś zachęcić do wyjazdu na egzotyczne wakacje, ale jest niewystarczająca, aby wyjechać na misje. Na misje wysyła Duch Święty. To On powołuje do pracy misyjnej. A my jesteśmy w tym miesiącu zaproszeni do modlitwy o taki dar dla wspólnoty, w której żyjemy. Wspólnotą wiary jest nasza rodzina, grupa modlitewna, cała parafia.
To wołanie do Ducha Świętego o powołania misyjne łączy się z zadaniem dla nas samych. Trzeba uczynić wszystko, co możemy, aby nasze wspólnoty były otwarte w wierze. Nie skupione tylko na swoich problemach, a często jeszcze stwarzające problemy. Wiara ma nas otworzyć na cały świat. Świat, który nas otacza, i ten świat daleki potrzebuje naszego zaangażowania w ewangelizację. Gdy gorliwość o przekazanie wiary będzie ożywiała naszą wspólnotę, wówczas łatwiej usłyszeć głos Ducha Świętego, wzywający: "Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię" (Mk 16, 15). Oby ci, którzy wyjdą z naszych wspólnot, by głosić Ewangelię, poświęcili się temu całkowicie. To wymaga duchowego wsparcia, którego powinniśmy im udzielić. Prosimy więc o nowe powołania misyjne i o owocność pracy tych, którzy już poszli za głosem Ducha Świętego.
ks. Bogdan Michalski,
sekretarz krajowy Papieskiego
Dzieła Rozkrzewiania Wiary
i Papieskiego Dzieła Piotra Apostoła
Nasz Dziennik 2011-06-03
Autor: au