Posiadacze marihuany będą ścigani
Treść
Sąd Najwyższy USA orzekł, że władze federalne mają prawo ścigać posiadaczy marihuany nawet w stanach, w których zalegalizowano jej posiadanie i używanie w celach leczniczych.
Werdykt, który zapadł w poniedziałek, odnosi się bezpośrednio do Kalifornii, gdzie w 1996 r. w wyniku plebiscytu powszechnego zdecydowaną większością głosów uznano za legalne przepisywanie przez lekarzy i zażywanie przez pacjentów niewielkich ilości marihuany, m.in. w celu łagodzenia bólu. Orzeczenie Sądu Najwyższego stosuje się także do 10 innych stanów, głównie na zachodnim wybrzeżu USA, gdzie również zalegalizowano marihuanę dla celów medycznych.
KWM, PAP
"Nasz Dziennik" 2005-06-08
Autor: ab