Porozmawiajmy o tarczy
Treść
Platforma Obywatelska chce publicznej debaty o instalacji w Polsce fragmentu systemu "tarczy antyrakietowej". Zdaniem Bronisława Komorowskiego, byłego ministra obrony, jeśli decyzja zostanie podjęta bez takiej dyskusji, opinia publiczna może negatywnie zareagować na decyzję rządu w tej sprawie.
- Chcemy wiedzieć, czy system tarczy antyrakietowej będzie miał istotne znaczenie z punktu widzenia bezpieczeństwa, czy ewentualnie zagrożenia polskiego terytorium - mówił na konferencji prasowej "gabinetu cieni" Komorowski. Jan Rokita dodał, że istnieje zagrożenie, iż rząd PiS "może się zgodzić na taki system, który nie będzie chronił terytorium polskiego, a tylko amerykańskie".
MW
"Nasz Dziennik" 2006-03-08
Autor: ab