Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Polskie Radio

Treść

Polskie Radio po ostatnich zmianach częstotliwości może być teraz słuchane przez więcej osób i z lepszą jakością dźwięku. Oprócz tych zmian wzbogaca się też oferta programowa, wprowadzone zostały m.in. nowe kanały tematyczne Nauka i Kultura dostępne w internecie.

Polskie Radio zmieniło w nocy z 30 na 31 maja zmiany częstotliwości nadawania na falach UKF-FM. Krzysztof Czabański, prezes zarządu Polskiego Radia SA, podkreślił, że dotychczas na falach UKF Program 1 obejmował 1/3 terytoriom Polski i docierał do około połowy ludności. W tej chwili Jedynka jest odbierana praktycznie na terytorium całego kraju i może być słuchana przez wszystkich mieszkańców Polski. Program 2 obecnie dociera do około 62 proc. Polaków, ale zarząd spodziewa się jeszcze w tym roku przyznania dodatkowych częstotliwości przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Jak podkreślił prezes Czabański, będzie to 68 proc. powierzchni kraju. Natomiast najmniejszy zasięg ma Radio BIS, które docierać może tylko do 34 proc. słuchaczy w Polsce. Prezes Czabański zaznaczył, że kierunek młodzieżowy w Radiu BIS zostanie utrzymany i prawdopodobnie będzie wzbogacony o różnego rodzaju narzędzia elektroniczne. Jednakże na obecnym etapie trwają jeszcze rozmowy i nie ma ostatecznych decyzji.
Poza tym Polskie Radio wprowadza też nową ofertę związaną z rozwojem serwisów internetowych, kanałów tematycznych Nauka oraz Kultura czy tzw. podcastów, za pomocą których można będzie odsłuchiwać i pobierać na komputer różnego rodzaju audycje i słuchowiska radiowe. Barbara Stachowiak, dyrektor Nowych Mediów, poinformowała o tym, że w serwisie internetowym dostępna jest wyszukiwarka częstotliwości, za pomocą której można określić częstotliwości każdego z czterech programów Polskiego Radia na poziomie gminy.
JaS
"Nasz Dziennik" 2007-06-13

Autor: wa

Tagi: polskie radio