Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Polska spada w rankingu FIFA

Treść

Piłkarska reprezentacja Polski spadła o dwa oczka w najnowszym notowaniu rankingu FIFA. Obecnie zajmujemy 65. lokatę z 517 punktami.

W czołówce rankingu nie ma zmian. Ponownie numerem 1. są Hiszpanie z 1614 punktami. Tuż za nimi znajdują się Niemcy z 1416 punktami na koncie oraz Argentyna z 1281 punktami.

Najniższą lokatę w historii prowadzonego od dwudziestu lat zestawienia zajmuje reprezentacja Brazylii, która spadła o dwa miejsca, z 19. na  22.

Brazylia, gospodarz przyszłorocznego mundialu, w ostatnim czasie rozgrywa wyłącznie mecze towarzyskie i dlatego ma mniejsze szanse, by poprawić swoją pozycję. W tym miesiącu wystąpi jednak w Pucharze Konfederacji FIFA i ten oficjalny turniej będzie dla niej okazją, by awansować w klasyfikacji.

Na 134. pozycji sklasyfikowana jest Mołdawia, z którą Biało-Czerwoni zagrają w piątek w Kiszyniowie o punkty w eliminacjach mistrzostw świata.

Z rywali Polaków w grupie H kwalifikacji najwyżej – na dziewiątym miejscu – plasuje się Anglia. Z kolei Czarnogóra awansowała z 27. na 25. pozycję, a Ukraina spadła z 37. na 39.

Nasz Dziennik Czwartek, 6 czerwca 2013

Autor: jc