Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Polska jedzie na Euro!

Treść

Polska reprezentacja wygrała wtorkowy mecz z Walią w rzutach karnych 5-4. Tym samym awansujemy do tegorocznych mistrzostw Europy w piłce nożnej.

W Cardiff, stolicy Walii, odbył się mecz Polska–Walia. Był to mecz o awans do tegorocznych mistrzostw Europy. Rywalizacja była zacięta. Zwycięstwo białoczerwonych nie było do końca oczywiste.

Po 90 minutach  i dogrywce o zwycięstwie polskiej drużyny zadecydowały rzuty karne, w których reprezentacja polski wygrała 5-4. Dało im to awans do tegorocznych mistrzostw Europy.

Selekcjoner Polski, Michał Probierz, podkreślił, że polska drużyna była przygotowana na taktykę Walijczyków.

– Od samego początku chcieliśmy wysoko podejść i wiedzieliśmy, że zespół Wali jest bardzo groźny, jeżeli da się im rozpędzić i to udało nam się wyeliminować – mówił Michał Probierz.

Polski trener wskazał, że było wiele sytuacji, gdzie Polska była w poważnych tarapatach, jak chociażby w 45. minucie, kiedy zbawienny okazał się spalony.

– Jeżeli chodzi o naszą grę, to zabrakło, żeby płynniej uderzyć na bramkę i te ostatnie podania, ale generalnie jestem zadowolony, bo zespół pokazał się dziś z dobrej strony – podsumował selekcjoner polskiej reprezentacji.

W 2020 Euro zostało przełożone z powodu pandemii koronawirusa. Tegorocznym gospodarzem rozgrywek po raz trzeci w historii są Niemcy.

TV Trwam News

źródło: radiomaryja.pl, 27 marca 2024

Autor: dj