Polsce potrzeba ewangelicznego czynu
Treść
W Polsce dokonuje się przemiana kulturowa, której sprzyjają relatywizm, obłąkańcze ideologie i styl życia "jakby Bóg nie istniał", przestrzegał wczoraj ks. abp Henryk Hoser, podkreślając potrzebę nowej ewangelizacji w naszej Ojczyźnie. Ordynariusz warszawsko-praski przewodniczył wczoraj wieczorem Mszy św. w parafii pw. Najczystszego Serca NMP w Warszawie z okazji jubileuszu 75-lecia działalności w Polsce Księży Werbistów.
Nawiązując do jubileuszu werbistów, ks. abp Henryk Hoser mówił w homilii, że nie tylko misjonarze, ale także my wszyscy jesteśmy zobowiązani przez Boga, by pójść i głosić słowo nadziei, pociechy, przebaczenia i ufności, wiary w Boga bogatego w miłosierdzie. Za Ojcem Świętym Benedyktem XVI kaznodzieja przypomniał, że dziś na całym świecie powiększa się rzesza osób, którym była głoszona Ewangelia, ale zapomniały o niej i nie utożsamiają się ze Słowem Bożym. - Ten proces zaczął się w Polsce. Jesteśmy tego świadkami - ubolewał ksiądz arcybiskup, wzywając do głoszenia na nowo Dobrej Nowiny o Jezusie. Kaznodzieja podkreślił, że z prawdą Ewangelii trzeba docierać dziś do ludzi poprzez różne środki przekazu. - Dlatego tak ważne są media, które są wiarygodne. Dlatego tak ważną rzeczą jest sięganie po katolickie media, które są zobowiązane do głoszenia prawdy i służenia jej - zaznaczył. Podkreślił, że gdzie nie ma miejsca dla Chrystusa, nie ma go także dla człowieka.
Na uroczystości jubileuszowej Księży Werbistów zgromadziła się Rodzina Radia Maryja. - Diabeł uwziął się na Polskę, więc potrzeba potężnej modlitwy i potężnego, ewangelizacyjnego czynu każdego katolika - zachęcał uczestników spotkania, a także tych, którzy łączyli się w modlitwie za pośrednictwem Telewizji Trwam i Radia Maryja, dyrektor tej rozgłośni o. Tadeusz Rydzyk CSsR. - Katolicy muszą umieć rozróżniać dobro od zła. Chodzić twardo po ziemi i rozumieć, co się dzieje - powiedział. - Życzę, żebyście kochali Pana Jezusa, a wtedy nic nie będzie nam straszne - dodał.
Małgorzata Pabis
Nasz Dziennik Wtorek, 18 października 2011, Nr 243 (4174)
Autor: au